Kviečiame susitikti Vilniaus knygų mugėje!

2024 m. vasario 22 d. Pradžia: 14:00 Trukmė: 1 val. Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius), salė 5.3
Vilniaus knygų mugėje vasario 22 d., ketvirtadienį, 14 val. salėje 5.3 skelbsime IBBY Geriausių 2023 metų knygų vaikams ir paaugliams premijų nominantus bei asmenis ar organizacijas, aktyviai prisidedančias prie vaikų ir paauglių literatūros sklaidos.

Renginio metu skelbsime knygas-nominantes net 7 kategorijose:

  • Geriausia grožinė lietuvių rašytojo knyga vaikams bei paaugliams
  • Geriausia paveikslėlių knyga vaikams
  • Gražiausiai iliustruota knyga vaikams
  • Reikšmingiausias vaikų literatūros debiutas
  • Reikšmingiausias vertimas vaikams
  • Reikšmingiausia verstinė knygą paaugliams
  • Geriausia pažintinė knyga vaikams ir paaugliams

Taip pat nominuosime asmenis ar organizacijas už pasiekimus vaikų literatūros, knygos meno, bibliotekininkystės, literatūros sklaidos ir skaitymo skatinimo srityse.

Nominuotas knygas visos knygų mugės metu galima bus pavartyti Jaunųjų skaitytojų salėje įkurtame Knygų kūrėjų kioske.

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kasmet teikia apdovanojimus už geriausias praėjusiais kalendoriniais metais išleistas knygas vaikams ir paaugliams. Premijomis siekiama skatinti meniškai vertingos lietuvių grožinės vaikų literatūros leidybą, kokybiškus vertimus, iliustracijas, pažintinę literatūrą bei vaikų literatūros tyrimus, sklaidą ir skaitymo skatinimo iniciatyvas. Taip pat norima padėti pedagogams, bibliotekininkams bei tėvams orientuotis leidybos procesuose, atrasti vertingas ir tinkamas knygas. Premijuojamos knygos turi būti naujos, meniškai ir pedagogiškai vertingos, praturtinančios lietuvių vaikų literatūrą.

Premijų laureatus renka IBBY Lietuvos skyriaus valdybos nutarimu sudarytos komisijos, į kurias atrenkami vaikų literatūros ir knygos meno tyrėjai, mokytojai, bibliotekininkai, iliustruotojai, kalbininkai, studentai ir kt.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai