Kviečiame tapti projekto „Knygiukai į pagalbą vaikams“ mecenatais

2021 m. vasario 19 d.
Vieno bilieto įsigijimu padovanokite atspausdintą „Knygiukų“ rinkinį keturiems Lietuvos dienos centrus lankantiems vaikams: https://tickets.paysera.com/lt/event/knygiukai-i-pagalba-vaikams

Siekiama surinkti 1500 eurų, kurių pakaktų atspausdinti, supakuoti ir išsiųsti „Knygiukų“ rinkinius net 1000 vaikų, lankančių Lietuvos dienos centrus. Rinkiniai bus siunčiami dienos centrams, kurių darbuotojai įsipareigojo perduoti juos karantino metu lankomiems vaikams.

Lėšos renkamos iki kovo 7 d.

Planuojama, kad atspausdinti „Knygiukų“ rinkiniai vaikus pasieks iki 2021 m. balandžio 2-osios – Tarptautinės vaikų knygos dienos!

„Knygiukai į pagalbą vaikams“ – 55 profesionalių Lietuvos vaikų knygų rašytojų ir iliustruotojų sukurta dovana Lietuvos vaikams karantine. „Knygiukas“ – tai iš vieno A4 lapo išlankstomos knygutės, kurias tereikia parsisiųsti, atsispausdinti ir sulankstyti pagal pateiktas instrukcijas. Projektas startavo 2020 m. Vaikų gynimo dieną, o mažąsias knygeles atsispausdinimui vis dar galite nemokamai atsisiųsti iš www.knygiukai.lt.

Deja, nemaža dalis Lietuvos vaikų neturi galimybių atsispausdinti ir pasigaminti šių sulankstomų knygelių, todėl kviečiama suvienyti jėgas ir padovanoti skaitymo džiaugsmą tiems, kuriems jo labiausiai reikia.

Jei esate bendruomenė ar įstaiga, norinti skirti didesnę sumą, rašykite adresu labas@vaikuzeme.lt.

Bendruomenėms, paaukojusioms 300 ir daugiau eurų, bus dovanojamas nuotolinis susitikimas su vienu iš „Knygiukų“ autorių.

Akcijos sumanytojai – literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“.

Akcijos partneriai – Liuksemburgo lietuvių bendruomenė.

Akcijos draugai – Všį „Vaiko psichologijos centras“, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, Lietuvos kultūros institutas.

Knygiukų kūrimą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Mūsų partneriai ir rėmėjai