Laosui – paveikslėlių knygos iš dešimties Europos Sąjungos šalių

2021 m. liepos 13 d.
Dešimt Europos Sąjungos šalių pradeda bendrą kultūrinę iniciatyvą, kurios tikslas pasidalyti savo šalyse sukurtomis knygomis vaikams su Laoso Liaudies Demokratinės Respublikos vaikais.

Iš dešimties Europos Sąjungos šalių atrinktos knygos, kuriose daugiausia dėmesio skiriama aplinkosaugos, ekologijos klausimams. Jos Laoso bibliotekas pasieks iki 2021 metų pabaigos.

Šis projektas yra Europos ir Laoso kultūrinių mainų dalis, įgyvendinama Austrijos, Kipro, Vokietijos, Vengrijos, Airijos, Italijos, Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos ir Ispanijos.

Lietuvai atstovaus į anglų kalbą išversta Monikos Vaicenavičienės knyga „Kas yra upė“ (angl. „What is a river?“)

Kiekvienos šalies knyga bus išleista anglų arba originalo kalba 1500 egzempliorių tiražu, siekiant, kad kuo daugiau leidinių pasiektų Laoso vaikus.

Šios patraukliai ir įdomiai iliustruotos knygos, skirtos vaikams nuo 7 iki 12 metų, bus nusiųstos Laoso nacionalinei bibliotekai, taip pat perduotos ir kitoms šalies bibliotekoms, kuriose vaikams skirtų knygų skaičius vis dar labai mažas.

Šiuo bendru kultūriniu projektu siekiama sustiprinti Europos Sąjungos kultūrinę veiklą Laose. Projekto iniciatoriai dėkoja ambasadoms, valstybinėms institucijoms, leidėjams, iliustratoriams ir rašytojams už jų indėlį.

Įgyvendinant šį projektą taip pat stengiamasi, kad Laoso vaikai turėtų kuo didesnį knygų pasirinkimą. Tai ne tik Europos Sąjungos įsipareigojimo skatinti vaikus labiau įsitraukti į knygų skaitymą dalis, bet tuo pačiu siekiama populiarinti Europos šalių rašytojus Laose.

Kartu su valstybėmis narėmis Europos Sąjunga norėtų įsipareigoti ir toliau stiprinti kultūrinius mainus tarp Europos ir Laoso Liaudies Demokratinės Respublikos ir skatinti Europos kultūros sklaidą Pietryčių Azijos regione bei už jo ribų.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai