LATGA paskelbė skaitomiausius bibliotekose vaikų rašytojus

2019 m. liepos 24 d.
Kaip ir kiekvieną vasarą, remdamasi Kultūros ministerijai pateikiama kompensacinio atlyginimo paskirstymo už knygų panaudą bibliotekose ataskaita, Asociacija LATGA sudarė populiariausių bibliotekose autorių ir knygų dešimtukus. Vaikų ir jaunimo literatūros kategorijoje į pirmąją vietą pagaliau iškopė Lina Žutautė, populiariosios knygų serijos apie Kakę Makę autorė.

Rašytojos ir dailininkės L. Žutautės knygos paimtos per 23 tūkst. kartų. Kūrėja aplenkė ilgai šiame tope karaliavusį rašytoją Vytautą Račicką, kurio knygos pernai buvo paimtos per 21 tūkst. kartų. Trečioje vietoje liko rašytojas ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius, kurio knygos paimtos daugiau nei 16,5 tūkst. kartų.

Vaikams ir jaunimui skirtų knygų dešimtuke atsidūrė net 4 L. Žutautės knygos – „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota“ (2), „Kakė Makė ir pavogtas laikas“ (3), „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“ (6) ir „Kakė Makė ir supertėčio diena“ (7). Šio sąrašo viršūnėje įsitaisė jaunos rašytojos Gajos Gunos Eklės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“.

Pagal sutartį su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija Asociacija LATGA šešioliktus metus iš eilės paskirstė autoriams kompensacinį atlyginimą už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose. Šiemet ši suma siekė beveik 275 tūkst. eurų (pernai autoriams išmokėta beveik 240 tūkst. eurų), paskirstyme dalyvavo 1373 knygų tekstų autoriai, 506 vertėjai, 116 iliustruotojų ir 58 knygos dailininkai. Per 2018 metus užregistruoti 108 nauji autoriai. 2018 m. kompensacinio atlyginimo už knygų panaudą paskirstyme dalyvavo 1671 Lietuvos bei 382 užsienio autoriai, 329 autorių knygos nebuvo paimtos skaityti nė vieno karto.

2018 m. bibliotekose populiariausi lietuvių vaikų ir jaunimo literatūros autoriai
 1. Lina Žutautė
 2. Vytautas Račickas
 3. Kęstutis Kasparavičius
 4. Vytautas V. Landsbergis
 5. Rebeka Una
 6. Selemonas Paltanavičius
 7. Tomas Dirgėla
 8. Vytautė Žilinskaitė
 9. Gendrutis Morkūnas
 10. Gintarė Adomaitytė
2018 m. bibliotekose populiariausios lietuvių vaikų ir jaunimo knygos
 1. Gaja Guna Eklė „Brolis, kurio nereikėjo“
 2. Lina Žutautė „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota“
 3. Lina Žutautė „Kakė Makė ir pavogtas laikas“
 4. Rebeka Una „Aš esu Tomas, seklys“
 5. Evelina Daciūtė „Laimė yra lapė“
 6. Lina Žutautė „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“
 7. Lina Žutautė „Kakė Makė ir Supertėčio diena“
 8. Vytautė Žilinskaitė „Kelionė į Tandadriką“
 9. Giedrė Rakauskienė „Dramblys ir antis“
 10. Gendrutis Morkūnas „Vasara su Katšuniu“

Parengta pagal Asociacijos LATGA pranešimą spaudai

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai