Knyga „Sibiro haiku“– tarptautinės Janio Baltvilko premijos 2020 m. laureatė

2020 m. liepos 21 d.
Latvijos vaikų ir jaunimo literatūros taryba (veikianti ir kaip Latvijos IBBY skyrius) paskelbė tarptautinės Janio Baltvilko premijos 2020 m. laureatą vertimų srityje.

Šiemet, kai skaitomumo rodikliai kaip niekad išaugo dėl namuose žmones uždariusio karantino, šešioliktąjį kartą teikiamas vienas svarbiausių Latvijos vaikų literatūros apdovanojimų – Janio Baltvilko premija, kasmet teikiama už latvių rašytojų bei iliustratorių darbus bei geriausius vertimus į latvių kalbą.

Nors literatūros bei iliustracijos sričių laureatai dar nepaskelbti, liepos 7-ąją buvo paskelbtas vertimų srities laimėtojas. Ši žinia kaip niekad svarbi Lietuvai – tai ne kartą Lietuvoje bei užsienyje apdovanotas Jurgos Vilės grafinis romanas „Sibiro haiku“ („Aukso žuvys“, 2017), iliustruotas Linos Itagaki. Į latvių kalbą šiemet jį išvertė vertėja Dace Meiere, išleido leidykla „Liels un mazs“.

Įdomu, jog šios premijos komisiją sudaro ne tik suaugusieji – literatūros kritikai, švietimo ekspertai, prodiuseriai, literatūros projektų vadybininkai, – bet ir vaikai.

Janio Baltvilko premijos tikslai – skatinti vaikų ir jaunimo literatūros raidą Latvijoje, populiarinti latvių vaikų literatūrą pasaulyje bei skatinti skaitymą. Šios premijos laureatai paprastai tampa ir Latvijos kandidatais tarptautiniam Hanso Christiano Anderseno medaliui, Astridos Lindgren atminimo apdovanojimui bei IBBY Garbės sąrašui – taip pasaulis gali susipažinti su sėkmingiausiais latvių kūriniais vaikams.

Šį apdovanojimą įsteigė ir remia Latvijos kultūros ministerija, Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai Ventspilyje, jungtinė akcinė bendrovė „Latvijas Valsts meži“, Nacionalinė Latvijos biblioteka, Lietuvos ambasada Rygoje bei informaciniai partneriai.

Literatūros ir iliustracijos sričių laureatai bus paskelbti per iškilmingą ceremoniją, vyksiančią liepos 24 d. Latvijos universiteto botanikos sode.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai