Lietuvės darbai pateko į Bolonijos vaikų knygų mugės 2019 iliustruotojų parodą

2019 m. sausio 15 d.
Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščių knygos „Maži eilėraščiai mažiems“ iliustracijos, sukurtos jaunos dailininkės Rasos Jančiauskaitės, buvo atrinktos į Bolonijos vaikų knygų mugės 2019 iliustruotojų parodą.
Rasos Jančiauskaitės iliustracija
Rasos Jančiauskaitės iliustracija

„2019 m. mano pasirinktas būdas mąstyti, kurti ir vaizdu komunikuoti su žiūrovu / skaitovu buvo įvertintas. Šis globalus tendencijų traukinys greitai juda ir kinta. Gera 2019 m. lėkti kartu su juo ir žinoti, kad savitumas ir autentika pasauliui nesvetima“, – apie patekimą į Bolonijos vaikų knygų mugės parodą R. Jančiauskaitė rašė savo feisbuko paskyroje.

Parodai buvo atrinkti 76 iliustruotojų iš 27 pasaulio šalių darbai. Atrankoje dalyvavo 2901 iliustruotojas iš 62 šalių.

Iliustracijas parodai atrenka tarptautinė komisija, kurią sudaro vaikų knygų leidėjai, iliustruotojai, knygos meno bei iliustracijų specialistai. Šiemet komisiją sudarė Diego Bianchi (Argentina), Maciej Byliniak (Lenkija), Alessandro Sanna (Italija), Harriët van Reek (Olandija) ir Béatrice Vincent (Prancūzija).

Rasa Jančiauskaitė – liustruotoja, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos lektorė. 2018 m. jos sukurta knyga „Summa“ laimėjo 1-ąją vietą „Sharjah Exhibition for Children’s Book Illustration“, o Lenkijos iliustruotų knygų konkurse „Clairvoyants“ pelnė pagrindinį prizą – knygos leidybą.

Rasa Jančiauskaitė. Nuotr. iš asmeninio archyvo
Rasa Jančiauskaitė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Bolonijos vaikų knygų mugėje kasmet koncentruojasi viso pasaulio vaikų knygų dailės tendencijos ir mados. Šiemet ši mugė vyks jau 56-ąjį kartą. Lietuvos leidyba vaikams, iliustruotojų darbai čia pristatomi nuo 1989 m., 2011 m. mūsų šalis buvo mugės garbės viešnia.

Anksčiau Lietuvą mugės iliustracijų parodoje yra atstovavusi Aušra Kiudulaitė, Monika Vaicenavičienė ir kt.

 

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai