Lietuvių vaikų autorių knygos pelnė apdovanojimus Latvijoje

2024 m. kovo 25 d.
Kovo 23 d. Latvijos nacionalinėje bibliotekoje vykusiame skaitymo skatinimo programos „Vaikų, jaunimo ir tėvų žiuri 2023“ baigiamajame renginyje paskelbti nugalėtojai.

Tarp nugalėtojų – trys lietuvių autorių knygos.

Amžiaus kategorijoje 9+ pirmą vietą pelnė Vitalijos Maksvytės, Mariaus Marcinkevičiaus ir iliustruotojos Linos Itagaki knyga „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“.

Amžiaus kategorijoje 9+ trečia vieta atiteko Gajos Gunos Eklės knygai „Brolis, kurio nereikėjo“.

Amžiaus kategorijoje 15+ Ignės Zarambaitės knyga „Juodavandeniai“ užėmė antrą vietą.

Latvijos nacionalinės bibliotekos Vaikų literatūros centras jau 23-ią kartą skelbė skaitymo skatinimo programos „Vaikų, jaunimo ir tėvų žiuri“ knygų sąrašą. Skaitytojai visus metus galėjo vertinti į sąrašą patekusias knygas ir balsuoti už, jų nuomone, geriausią knygą.

Programos „Vaikų, jaunimo ir tėvų žiuri 2023“ plakatas
Programos „Vaikų, jaunimo ir tėvų žiuri 2023“ plakatas

Į 2023 m. sąrašą įtrauktos 24 knygos: aštuoni latvių autorių kūriniai, penkiolika vertimų ir vienas folkloro rinkinys. Skaitytojai galėjo susipažinti su keturių prancūzų rašytojų kūryba, trimis lietuviškomis ir trimis estiškomis knygomis bei po vieną vertimą iš švedų, vokiečių, slovakų, lenkų ir katalonų kalbų. Knygos buvo suskirstytos į penkias kategorijas – po penkias knygas 5+, 9+ 11+, 15+ amžiaus grupėse ir keturios knygos kategorijoje „Tėvų žiuri“.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai