Literatūros festivalis „Vaikų knygų sala 2022“

2022 m. lapkričio 04 d.
Lapkričio 19–20 d. Vilniaus mokytojų namuose vyks literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“, į kurį kviečiami vaikai iki 12 metų ir jų šeimos nariai.

Šiemet literatūros festivalyje numatyta gausybė įvairiausių renginių, atvyks svečių iš užsienio. Festivalyje jūsų lauks patyriminės pojūčių erdvės, gyvai atliekami piešimo ir teatro performansai, muzikiniai pasirodymai, kino peržiūros, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai su populiariausiais vaikų knygų autoriais.

FESTIVALIO PROGRAMA.

Festivalio renginiai ir dalyviai

Mažiausių skaitytojų erdvėje sutiksite knygos „Abėčėlė“ (leidykla „Tikra knyga“) iliustruotoją Rasą Jančiauskaitę, kuri mažyliams papasakos apie naujausią savo knygą „Namai“ ir kitus kūrėjus.

Leidyklų erdvėje įvairaus amžiaus vaikai bendraus ir kurs su Kotryna Zyle, Evelina Daciūte, Benu Bėrantu, Inga Dagile, Tomu Dirgėla ir kitais knygų autoriais.

Festivalyje lankysis knygų kūrėjai iš užsienio: Sita Brahmachari (Didžioji Britanija), knygos „Kregždutės bučinys“ (Swallow’s Kiss) autorė; Kristina Roskifte (Norvegija), knygos „Vienas ir kiekvienas“ (leidykla „Raštinė“) autorė; Romana Romanyshyn ir Andriy Lesiv (Ukraina), knygų „Garsiai, tyliai, kuždomis“, „Taip aš matau“ (leidykla „Baltų lankų vadovėliai“) ir „Kaip karas pakeitė Rondą“ (leidykla „Baltos lankos“) autoriai; Agnesė Vanaga (Latvija), kuri pristatys savo naują į lietuvių kalbą išverstą knygą „Plastikiniai chuliganai“ (leidykla „Tikra knyga“).

Taip pat jūsų lauks literatūriniai performansai dalyvaujant istorijų pasakotojai Mildai Varnauskaitei, garso menininkei Dominykai Adomaitytei, iliustruotojoms Elenai Selenai ir Gretai Alice, aktorei Sigitai Pikturnaitei ir kitiems teatro ir muzikos atlikėjams.

Festivalio lankytojus pasitiks interaktyvios literatūrinės erdvės pagal Patricijos Bliuj-Stodulskos knygą „Žmonės augalai“ (elektroninė knyga), Romanos Romanyshyn ir Andriy’aus Lesivo knygas „Garsiai, tyliai, kuždomis“ ir „Taip aš matau“. Vyks susitikimas su supergalių turinčiomis supermočiutėmis ir superseneliais ir dar daug kitų literatūrinių ir ne tik pramogų.

Festivalio metu vyks vaikų ir paauglių knygų mugė, kurioje galėsite įsigyti naujausių ir jau pamėgtų knygų įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams, galėsite gauti autoriaus autografą.

Dalyvaus leidyklos „Nieko rimto“, „Tikra knyga“, „Žalias kalnas“, „Dominicus Lituanus“, „Muzikija“, „700 eilučių“, „Debesų ganyklos“, „Alma littera“, „Tyto alba“, „Aukso žuvys“, „Dvi tylos“, „Baltų lankų vadovėliai“, „Misteris Pinkmanas“, „Raštinė“, Inga Narijauskienė (Pelėda Drūlija).

Bilietai ir kita svarbi informacija

Įėjimas į festivalį mokamas. Vietoje bilietai pardavinėjami nebus, juos galima įsigyti tik Paysera Tickets sistemoje. Kviečiama tausoti gamtą ir nespausdinti bilietų – turėkite juos savo mobiliuosiuose prietaisuose.

Bilietų kainos: 10 eurų vienam žmogui vienai festivalio dienai į visus tos dienos renginius; 30 eurų keturių asmenų šeimos bilietas vienai festivalio dienai į visus tos dienos renginius. Šiuo bilietu taip pat gali naudotis šeimos, prižiūrinčios negalią turintį vaiką, ir gausios šeimos, pateikusios „Šeimos kortelę“.

Nemokamai festivalyje gali apsilankyti: žmonės iki 2 metų ir vyresni nei 60 metų; bet kurio amžiaus žmonės, persirengę literatūrinių personažų kostiumais; bet kurio amžiaus asmenys, kuriems nustatytas neįgalumas, arba turintys specialiųjų poreikių ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis). Rengėjai apgailestaudami atkreipia dėmesį, kad šiuo metu festivalio vieta nėra pritaikyta judėjimo negalią turintiems žmonėms.

SVARBU! Siekdami kontroliuoti lankytojų srautus, nemokamai festivalyje dalyvausiančius žmones prašoma pasirūpinti ir nemokamu festivalio bilietu Paysera Tickets sistemoje.

Festivalio lankytojų skaičius ribojamas – ne daugiau 500 lankytojų kiekvieną festivalio dieną.

Festivalį organizuoja literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, NORLA; festivalio namai Vilniaus mokytojų namai.

Festivalio informaciniai partneriai LRT, „Literatūra ir menas“.

Festivalio draugai: „Pop Up Projects“ (JK), Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos leidėjų asociacija, IBBY Lietuva, Vilnius UNESCO literatūros miestas, „Raštinė“, Vilniaus viešasis transportas, „Ponas Edisonas“.

Festivalio vizualinio identiteto autorė Kristin Roskifte (NO), grafikos dizainerė Miglė Vasiliauskaitė.

Daugiau informacijos ir renginių programą rasite Vaikų knygų salos feisbuko paskyroje.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai