Literatūros festivalis visai šeimai „Vaikų knygų sala“

2023 m. spalio 17 d.
Literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“ kartu su Vilniumi švenčia gimtadienį ir visus festivalio lankytojus kviečia ieškoti miesto atgarsių, simbolių bei patirčių vaikų literatūroje.

Lapkričio 18–19 d. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) jūsų lauks daugiau nei 40 renginių, kuriuose dalyvaus lietuvių ir užsienio kūrėjai.

Festivalyje vyks teatralizuoti Linos Mickutės „Pasaka apie paskutinį Lietuvos princą“ ir Vaivos Rykštaitės „Baisiau už tarakoną“ knygų pristatymai, improvizacijų dueto „Teptukas ir liežuvis“ kuriamos istorijos, poezijos skaitymai su aktoriais Baliu Ivanausku ir Artūru Dubaka, interaktyvios potyrių erdvės, kūrybinės dirbtuvės, animacinių filmų peržiūros.

Į susitikimus kvies rašytojai Tomas Dirgėla, Evelina Daciūtė, Anti Saar (Estija), Luīze Pastore (Latvija), iliustruotojos Greta Alice, Kornelija Žalpytė, Dominika Czerniak-Chojnacka (Lenkija), Ulla Saar (Estija).

Pačių mažiausių festivalio lankytojų lauks aktorės Indrės Storpirštienės pasakojimas pagal Tinos Oziewicz knygą „Ką veikia jausmai“, Indrės Pliuškytės-Zalieckienės istorija „Kapt kapt kapt mieste“, o tėčius įtrauks aktorės Kristinos Savickytės vedami užsiėmimai.

Festivalio metu vyks vaikų ir paauglių knygų mugė, kurioje lankytojai galės įsigyti naujausių ir jau pamėgtų knygų. Mugėje dalyvaus „Alma littera“, „700 eilučių“, „Aukso žuvys“, „Misteris Pinkmanas“ ir kitos leidyklos.

Išsamią festivalio programą planuojama skelbti spalio mėnesį svetainėje www.vaikuknygusala.lt

Įėjimas į festivalį mokamas. Nemokamai festivalyje gali apsilankyti žmonės iki 2 ir vyresni nei 60 metų; bet kurio amžiaus žmonės, persirengę literatūrinių personažų kostiumais, bet kurio amžiaus asmenys, kuriems nustatytas neįgalumas, arba turintys specialiųjų poreikių ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis).

Festivalio vietoje bilietai pardavinėjami nebus. Juos galima įsigyti tik Paysera sistemoje.

Festivalį organizuoja Mokyklų tobulinimo centro programa „Vaikų žemė“.

Festivalio draugai: Estijos vaikų literatūros centras, IBBY Latvijos skyrius, Baltijos jūros kultūros centras Gdanske, Lenkijoje, IBBY Lietuvos skyrius, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos leidėjų asociacija, Audėjas.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai