Londono knygų mugėje bus pristatomi ryškiausi Baltijos šalių vaikų knygų kūrėjai

2019 m. vasario 05 d.
Londono knygų mugėje, kuri vyks kovo 12–14 dienomis, leidybos ir literatūros profesionalams skirtuose renginiuose bus pristatomi ryškiausi Lietuvos ir kaimyninių Baltijos šalių iliustruotojai, tarp jų – ir knygų vaikams kūrėjai.

Kovo 12 dieną šioje mugėje vyks diskusija „Kylančios žvaigždės: vaikų knygų rašytojai ir iliustruotojai iš Baltijos šalių“.

Lietuva, Latvija ir Estija, tęsdamos Jungtinės Karalystės leidėjų pažintį su Baltijos šalių vaikų knygų rašytojais ir iliustruotojais, pristatys naujausius jų kūrinius, 2018 metais išleistus ir apdovanotus Jungtinėje Karalystėje.

Diskusijoje „Kylančios žvaigždės: vaikų knygų rašytojai ir iliustruotojai iš Baltijos šalių“ dalyvaus trys kylančios žvaigždės iš Baltijos šalių: Monika Vaicenavičienė (Lietuva), kurios sukurta knyga „What is a River“? („Kas yra upė?“) įvertinta konkurse „World Illustration Awards 2018“ kaip geriausia paveikslėlių knyga ir iliustruotojai pelnė aukščiausią naujojo talento apdovanojimą; Elīna Brasliņa (Latvija), iliustravusi Kate Wakeling knygą „Moon Juice“ ir Rūtos Briede‘ės knygą „The Dog Who Found Sorrow“ ir Ulla Saar (Estija), iliustravusi Contra knygą „Everyone’s the Smartest“.

Renginio transliaciją galima stebėti kovo 12 d. 9:30 val. Lietuvos kultūros instituto „Facebook“ paskyroje.

Daugiau apie renginį rasite Londono knygų mugės svetainėje.

Renginių programą šių metų mugėje pristato Lietuvos kultūros institutas, tęsdamas sėkmingą dalyvavimą tarptautinės Londono knygų mugės programoje „Baltic Countries Market Focus“ 2018-aisiais, kartu su partneriais iš Jungtinės Karalystės, Latvijos ir Estijos.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai