„Mama, paskaitykim eilėraščių!“ – frazė, kurią girdėsite po „Vakaras V“

2022 m. gegužės 25 d.
Pirmasis poezijos vyksmas vaikams – „Vakaras V“ – tai „Teatro P“ ir literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ komandos bendras projektas, skirtas pateikti poeziją taip, kad net ir jos neskaitantys ją pamėgtų.

Aktoriai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka, pasitelkdami lietuvių poetų ir rašytojų poeziją, ją žaismingai verčia dainomis, praturtindami interaktyviais intarpais ir savo asmeninėmis istorijomis. Poetinio įkvėpimo kartu su vaikais bus ieškoma ir butuose, kiemuose, ežeruose, miškuose ar net gyvulių tvartuose. Aktorius A. Dubaka: „Norime vaikams perteikti poeziją taip, kad grįžę namo jie pasakytų: mama, paskaitykim eilėraščių!“

„Teatro P“ tikslas skleisti poeziją ten, kur ji nėra populiari bei laukiama ir skleisti tokiomis priemonėmis, kurios būtų patrauklios prie poezijos nepratusiam klausytojui. Trupė kūrė paaugliams ir jaunimui 10 metų, o dabar, kaip patys sako, „pribrendo prie vaikų, kuriems kurti yra sunkiausia“. Šiuo metu poezijos vaikams yra be galo daug ir labai nuostabios, tad norisi, kad vaikai atrastų ir mėgautųsi gera lietuvių autorių kūryba.

Poezijos skaitymuose bus skaitomi Daivos Čepauskaitės, Vainiaus Bako, Sigito Gedos bei Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščiai. Pastarųjų kūryba išsiskiria tuo, kad pasakoja istorijas, o tai aktoriams yra itin svarbu. Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščiai yra patrauklūs ir tėvams, ir vaikams, kadangi jis rašo labai žaismingai, paradoksaliai, vaikiškai nenuspėjamai, juose kartais yra nelogiškos logikos, kurią vaikai kaip mat supranta, o suaugusiuosius ji priverčia nustebti ir suklusti. S. Gedos eilės yra pilnesnės suaugusio ir brandaus žmogaus mąstymo ir minčių, kurių linkime vaikams išmokti. Aktorius B. Ivanauskas S. Gedos eiles prilygina senelio pokalbiui su anūku, o M. Marcinkevičiaus – žaidimui su bendraamžiais, o visa tai sujungus „išeina toks pilnas vaikystės paveikslas, pilnatviškas pasirodymas, kuriame nieko netrūksta“.

Tai kas gi laukia vaikų atėjusių į „Vakarą V“? Šokiai, juokingos istorijos, pasakojimas apie krokodilą, paršelių choras, daug dainų, netgi gaudynės ir nepaprasti saldainiai, kurie gali paversti tave drakonu. Aktoriai pažada, kad nuobodu nebus.

„Teatro P“ aktoriai su vaikais jau susitiko Istorijų dvarelyje Anykščiuose, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, Panevėžio „Vyturio“ progimnazijoje. Paskutiniai du pasirodymai šiais mokslo metais laukia gegužės 26 d. Jonavos viešojoje bibliotekoje ir birželio 27 d. Raseinių M. Martinaičio viešojoje bibliotekoje. Aktoriai ir „Vaikų žemė“ prižada, kad jau rudenį šis ypatingas laikas su poezija ir toliau keliaus po Lietuvą ir pažindins vaikus su poezija.

„Vakaras V“ kūrėjai: Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka
Pasirodymo trukmė: 45 min.
Dalyvių amžius: 6–10 m.
Renginys nemokamas!

Projektą organizuoja „Teatras P“ ir literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai