Meškiukas, vardu Pedingtonas – ant 50 pensų monetos

2019 m. rugpjūčio 14 d.
Britų rašytojo Michaelio Bondo sukurtas meškiukas Pedingtonas – tarptautinė įžymybė, kurio atvaizdą galima pamatyti net ant pinigų. Jungtinėje Karalystėje išleistos naujos 50 pensų monetos su šiuo meškiuku iš tolimojo Peru.

Karališkoji monetų kalykla kasmet išleidžia proginių 50 pensų monetų. 2018 metais minint 60-ąjį Pedingtono gimtadienį – pirmoji knyga „Meškiukas, vardu Pedingtonas“ pasirodė 1958 m. – buvo išleista moneta su kultinio veikėjo atvaizdu. Šiemet nuspręsta papildyti kolekciją dar dviejų modelių monetomis su šiuo personažu.

Pernai meškiukas monetose buvo pavaizduotas prie žymių pastatų – Pedingtono traukinių stoties ir Bakingamo rūmų. Ant šiųmečių monetų Pedingtonas yra šalia Londono bokšto ir Šv. Pauliaus katedros. Beje, paskutinė garsiosios M. Bondo serijos knyga kaip tik ir susijusi su minėta katedra, knyga vadinasi „Pedingtonas Šv. Pauliaus katedroje“.

Karališkoji monetų kalykla vaikų literatūrai dėmesio skyrė ir anksčiau – yra prikaldinta monetų su Beatrix Potter knygų veikėjais, Julios Donaldson ir Axelio Schefflerio „Grufu“, Raymondo Briggso personažais iš knygos „Sniego Senis“ (į lietuvių kalbą turime išverstą šio autoriaus knygą „Sniego Senis ir Sniego Šunelis“).

Karališkosios monetų kalyklos monetos
Karališkosios monetų kalyklos monetos

Monetos cirkuliuoja bendrojoje rinkoje. Taip pat galima įsigyti paprastų kolekcinių arba auksinių kolekcinių monetų su populiariausių Didžiosios Britanijos vaikų knygų veikėjais.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai