Mokslinis-praktinis seminaras „XXXII Prano Mašioto skaitymai. VILTIS“

2021 m. gruodžio 17 d. Pradžia: 10:00 Virtuali MS TEAMS platforma
Vaikų literatūros pasaulyje gruodis neįsivaizduojamas be mokslinio-praktinio seminaro „Prano Mašioto skaitymai“, kurį organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. Šiais metais jis vyks 32-ąjį kartą ir, kaip ir pernai, virtualiai.

Seminaro tema šiais metais susijusi su pastarojo meto išgyvenimais, psichologine atmosfera ir vaikų literatūros galia šią atmosferą keisti. Tai VILTIS. Seminaro aspektai apima transformuojančią vaikų ir paauglių literatūros galią, viltį teikiančias istorijas, kūrybiškumą kaip būdą išsivaduoti iš krizių, vilties įvaizdinimą. Šiuos ir daugelį kitų klausimų seminare bandys nagrinės mokslininkės prof. Dr. Džiuljeta Maskuliūnienė, literatūrologė Eglė Baliutavičiūtė, leidėja Danguolė Kandrotienė, režisierė Aurelija Čeredaitė ir knygų vaikams kūrėja Aušra Kiudulaitė.

Taip pat seminaro metu pasitiksime 100-ąjį žurnalo „Rubinaitis“ numerį. Ta proga žurnalo vyriausiąjį redaktorių kalbins prof. dr. Džiuljeta Maskuliūnienė.

Seminaras vyks virtualioje MS TEAMS platformoje.

Norėdami prisijungti spauskite ČIA.

 

SEMINARO PROGRAMA

10.00–10.10
  • Sveikinimo žodis ir seminaro temos pristatymas. Inga Mitunevičiūtė, IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė
10.10–11.40
  • Ko viliasi Motiejaus Valančiaus didaktinių kūrinių personažai? (rašytojo 220-osioms gimimo metinėms), prof. dr. Džiuljeta Maskuliūnienė (LNB)
  • Nelaiminga pabaiga — vaikų ir paauglių literatūros tabu? Kevino Brookso knygos „Dienoraštis iš bunkerio“ atvejis,  Eglė Baliutavičiūtė (LNB)
  • Pabėgėlių tema šiuolaikinėje vaikų literatūroje, Danguolė Kandrotienė (leidykla „Debesų ganyklos“)
11.40–12.30
  • Pietų pertrauka
12.30–13.30
  • Teatro metodų taikymas asmenybei ugdyti,  Aurelija Čeredaitė (aktorė, režisierė, rašytoja ir edukacinių programų kūrėja)
  • „Mano knygų skaitytojai yra mano pačios viltis“, Aušra Kiudulaitė (knygų vaikams kūrėja)
13.30–14.15
  • Šimtas „Rubinaičio“ numerių: prasminga kelionė nuo 1994-ųjų, Kęstučio Urbos ir Džiuljetos Maskuliūnienės pokalbis
  • Apibendrinimas ir refleksija.

 

Programą atsisiųsti galite ČIA.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai