Nacionalinėje filharmonijoje apdovanoti meno kūrėjai

2022 m. lapkričio 30 d.
Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje lapkričio 29 d. apdovanoti įvairių meno sričių kūrėjai. Apdovanojimus už praėjusių metų pasiekimus savo nariams įteikė devynios Lietuvos meno kūrėjų asociacijai priklausančios sąjungos. Iš viso išdalyta 14 apdovanojimų.

Lietuvos dailininkų sąjungos įsteigtą apdovanojimą už 2022 metų kūrybos pasiekimus – Aukso mūzą – už knygų iliustracijų daugiakalbiškumą pelnė grafikė Ieva Babilaitė-Ibelgaubtienė.

Aukso mūzą įteikė Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė, profesorė Eglė Ganda Bogdanienė. Atsiimdama apdovanojimą, I. Babilaitė-Ibelgaubtienė sakė, kad labiausiai mėgstanti piešti ir pasakoti istorijas, kalbėti vaizdais: „Norisi siekti formos, atsisakant laimingo atsitiktinumo, tad tenka spėlioti, eksperimentuoti… dėkinga bendraautoriams. Puikiai suprantu, kad iliustratorius – tik dalis kūrybinio proceso. Ačiū kolegoms, kurie klausosi istorijų.“

Ieva Babilaitė-Ibelgaubtienė. Nuotr. © IBBY Lietuva
Ieva Babilaitė-Ibelgaubtienė. Nuotr. © IBBY Lietuva

Lietuvos rašytojų sąjungos teikiamą Šimtmečio premiją už reikšmingai pakeistą lietuviško sąmojo pobūdį ir gilų pėdsaką vaikų literatūroje, žodžio drausmę bei unikalų humorą, kupiną stulbinančių hiperbolių, fantastiškų įsivaizdavimų, stebinančio grotesko ir išradingumo pelnė rašytoja Vytautė Žilinskaitė.

Garbaus amžiaus kūrėja į apdovanojimų ceremoniją neatvyko. Apdovanojimą iš Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės rankų atsiėmusi rašytojos anūkė Mantė Rimkevičiūtė sakė, kad „yra tas laimingas vaikas, kuris užaugo močiutės spausdinimo mašinėlės klavišų muzikoje“.

Vytautė Žilinskaitė. Nuotr. Romos Kišūnaitės
Vytautė Žilinskaitė. Nuotr. Romos Kišūnaitės

Renginyje buvo įteiktos dailininkų, dizaino, fotomenininkų, kinematografininkų, literatūros vertėjų, muzikų, rašytojų, tautodailininkų, žurnalistų kūrėjų organizacijų premijos ar prizai bei daugiau kaip du dešimtmečius teikiama Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija.

Tai Lietuvos meno kūrėjų asociacijos narių, atstovaujančių keliolikos meno sričių kūrėjams, reikšmingiausių kasmetinių apdovanojimų ceremonija. Apdovanojimai šiemet buvo teikiami antrą kartą.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai