Paaiškėjo 12 pretendentų į Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas

2021 m. lapkričio 30 d.
Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija, įvertinusi daugiau kaip 30 visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje, tarpinio balsavimo metu atrinko dvylika kandidatų, pretenduojančių gauti 2021 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas.

Tarp dvylikos pretendentų į Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją ir rašytojas, IBBY Lietuvos skyriaus Garbės narys Kazys Saja.

K. Sają premijai gauti teikia Lietuvos rašytojų sąjunga.

Iš dvylikos pretendentų išrinkti šeši Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai bus paskelbti spaudos konferencijoje gruodžio 8 d. 16 val.

Iš viso 2021 m. kandidatais buvo įregistruoti trys IBBY Lietuvos skyriaus nariai: Kęstutis Kasparavičius – dailininkas, rašytojas, paveikslėlių knygų kūrėjas (teikia Lietuvos kultūros institutas); Ingrida Korsakaitė – IBBY Lietuvos skyriaus Garbės narė, dailėtyrininkė, knygos meno ir vaikų knygų iliustracijų tyrėja (teikia VšĮ „Dailininkų sąjungos leidykla“) ir K. Saja.

Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija – aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą. Premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai