Pasakų apie Ignaliną knyga – jau netrukus

2022 m. gegužės 30 d.
Kūrybinėmis rezidencijomis Ignalinoje garsėjančios „Meno bangos“ praėjusį rudenį žinomus vaikų literatūros kūrėjus sukvietė į rezidenciją „Ignalinos pasakos“. Savaitę aštuoni rašytojai gyveno „Saulėtekio“ sodyboje ir rašė pasakas apie įdomiausias bei paslaptingiausias Ignalinos vietas. Jau visai netrukus šios pasakos nuguls į knygą.

Ignalina – ežerais spindintis ir legendomis apipintas kraštas, tad kurti pasakas, kaip kūrybinės rezidencijos metu atviravo rašytojai, nebuvo sudėtinga. Tai miestas, kuriame lengva patirti įkvėpimą. Pirmąją rezidencijos dieną burtai kiekvienam rašytojui paskyrė temą, pagal kurią per savaitę reikėjo sukurti pasaką.

Rezidencijos metu gimė nauja idėja: galbūt pavyktų išleisti šių pasakų knygą? Gavus dalinį  Lietuvos kultūros tarybos bei Ignalinos rajono savivaldybės finansavimą, svajonė tapo įgyvendinama.

Knygoje bus publikuojama 10 pasakų apie Šiekščio ežerą, Vilkakalnį, Palūšę ir Lūšius, Gavį ir Gavaitį ir kitus įdomius objektus bei vietas. Knygos puslapiai atveria platų žvilgsnį į pasakos žanrą ir kviečia į žinomas, turistų lankomas Ignalinos vietas pažvelgti naujai, atrasti tai, ką akys kartais praleidžia.

„Ignalinos pasakų“ iniciatoriai – rašytoja, vaikų literatūros specialistė Gintarė Adomaitytė ir „Meno bangų“ vadovas Marius Kraptavičius. Artėjant rezidencijai G. Adomaitytė yra sakiusi: „Pasijutau skolinga pasauliui, kurį nuo seno puoselėju. Tai erdvė, man pačiai atnešusi daugiausiai pripažinimo ir laimėjimų, skaitymo ir rašymo džiaugsmo. Arba kitaip – sritis, suburianti talentingus, širdingus žmones. Kalbu apie vaikų ir paauglių literatūrą, jos plačias galimybes. Į rezidenciją pakviečiau kolegas, gebančius rašyti vaikams, paaugliams ir suaugusiems, mokančius oriai bendrauti su kuo įvairiausia auditorija, turinčius savo stilių ir požiūrį.“

Spaudai jau ruošiamoje knygoje bus publikuojamos Gintarės Adomaitytės, Ilonos Ežerinytės, Onos Jautakės, Rasos Milerytės, Daivos Molytės-Lukauskienės, Dainos Opolskaitės, Dariaus Rekio ir Virgio Šidlausko kurtos pasakos. Iliustracijas knygai sukūrė viena iš rezidenčių bei knygos autorių, rašytoja, poetė, dailininkė D. Molytė-Lukauskienė. Knygos viršelį kuria poetė Greta Ambrazaitė.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai