Paskelbtas 2020 m. IBBY Garbės sąrašas

2020 m. spalio 16 d.
Tarptautinė vaikų knygos taryba (angl. IBBY, International Board on Books for Young People) paskelbė 2020 m. IBBY Garbės sąrašą (angl. IBBY Honour List).

Į šį sąrašą pateko 179 kūrėjai iš 60 šalių. Rašytojų grupėje įrašyti 68 kūrėjai, iliustruotojų – 57, vertėjų grupėje – 54.

Į 2020 m. IBBY Garbės sąrašą įrašyti ir trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos:

  • Rašytojų grupėje – Jurga Vilė už knygą „Sibiro haiku“; rašė Jurga Vilė, piešė Lina Itagaki, leidykla „Aukso žuvys“.
Rašytoja Jurga Vilė. Asmeninio archyvo nuotr.
Rašytoja Jurga Vilė. Asmeninio archyvo nuotr.

 

  • Iliustruotojų grupėje – Lina Dūdaitė už knygą „Sivužas“; rašė Marius Marcinkevičius; iliustravo Lina Dūdaitė, leidykla „Tikra knyga“.
Iliustruotoja Lina Dūdaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Iliustruotoja Lina Dūdaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

 

  • Vertėjų grupėje – Viltarė Urbaitė už Emmi Itäranta knygos „Vandens skonis“ vertimą iš suomių kalbos, leidykla „Nieko rimto“.
Vertėja Viltarė Urbaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Vertėja Viltarė Urbaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

 

IBBY Garbės sąrašas (IBBY Honour List) – nacionalinių IBBY skyrių pateiktos reikšmingiausios vaikų ir paauglių knygos, parašytos per pastaruosius trejus metus. Knygos pristatomos trijose kategorijose – rašytojų, dailininkų-iliustruotojų bei vertėjų ir jau be tolesnės atrankos patenka į IBBY Garbės sąrašą.

Iliustruotas, anotuotas knygų sąrašas su glausta informacija apie autorius yra išleidžiamas atskiru leidiniu, o laureatams IBBY kongreso metu įteikiamas diplomas. Šis apdovanojimas įsteigtas kartu su Hanso Christiano Anderseno apdovanojimu – 1956 m.

IBBY Garbės sąrašas rengiamas kas dvejus metus, juo pagerbiami vaikų knygų rašytojai, iliustruotojai ir vertėjai iš IBBY šalių narių.

„IBBY Garbės sąrašas 2020“ bus pristatytas 2021 m. Bolonijos vaikų knygų mugėje, o diplomai kūrėjams bus įteikti 37-ajame IBBY kongrese Maskvoje 2021 m. rugsėjo mėn.

2020 m. IBBY Garbės sąrašą PDF formatu atsisiųsti galite čia.

Visus lietuvių vaikų knygų kūrėjus, įrašytus į IBBY garbės sąrašą, rasite čia.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai