Paskelbtas 2020 m. Niuberio medalio laimėtojas

2020 m. sausio 28 d.
Tradiciškai sausio pabaigoje Amerikos bibliotekų asociacija paskelbė reikšmingiausią kūrinį vaikams ar jaunimui, per kalendorinius metus išleistą Amerikoje, kuriam bus įteiktas Niuberio medalis. Laimėtoju tapo rašytojo ir iliustruotojo Jerry Craft grafinis romanas „New Kid“ (liet. „Naujokas“). Tai pirmasis grafinis romanas, pelnęs šį apdovanojimą.

J. Craft knygoje pasakojama apie dvylikametį Džordaną, kuris svajoja lankyti meno mokyklą, tačiau tėvai nusprendžia jį išleisti į prestižinę privačią mokyklą, kurioje be jo paties tėra vos keli tamsiaodžiai mokiniai. Netrukus jis pasijunta atsidūręs tarp dviejų pasaulių – įprasto gyvenimo paprastame rajone ir prabangaus naujosios mokyklos pasaulio.

Kartu su pagrindiniu apdovanojimu paskelbtas ir 2020 m. Niuberio medalio Garbės sąrašas. Šiemet į jį pateko keturios knygos:

  • Kwame Alexander, Kadir Nelson „The Undefeated“ (liet. „Nenugalėti“)
  • Christian McKay Heidicker, Junyi Wu „Scary Stories for Young Foxes“ (liet. „Baugios istorijos lapiukams“
  • Jasmine Warga „Other Words for Home“ (liet. „Kiti namų vardai“)
  • Alicia D. Williams „Genesis Begins Again“ (liet. „Dženesė pradeda iš naujo“)

Niuberio medalio laimėtoją – reikšmingiausią kūrinį vaikams ar jaunimui, per pastaruosius metus išleistą Amerikoje, kasmet renka Amerikos bibliotekų asociacija. Apdovanojimas įsteigtas 1922 m. ir yra pavadintas XVIII amžiaus Anglijos leidėjo Džono Niuberio (John Newbery) vardu.

Viso pasaulio vaikų literatūros leidėjams Niuberio medalis yra svarbus orientyras ieškant vertingos literatūros vertimams. Į lietuvių kalbą yra išversta nemažai šia premija apdovanotų kūrinių: Katherine Applegate „Tas vienintelis Aivenas“, Neil Gaiman „Kapinių knyga“, Kate DiCamillo „Pasaka apie Desperą“, Louis Sachar „Duobės“, Lois Lowry „Siuntėjas“, Kelly Barnhill „Mergaitė, atsigėrusi mėnulio“ ir kt.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai