Paskelbtas 2021-ųjų Kaldekoto medalio laimėtojas

2021 m. sausio 29 d.
Amerikos bibliotekų asociacija (ALA) paskelbė 2021-ųjų Kaldekoto medalio laimėtoją – juo tapo Carole Lindstrom  parašyta ir Michaela Goade iliustruota paveikslėlių knyga „We Are Water Protectors“ (liet. „Mes esame vandens saugotojai“).

Knygoje pasakojama apie Ojibwe, Amerikos čiabuvę merginą, kovojančią su „Dakota Access“ naftos vamzdynu. Šioje knygoje naftotiekis, apraizgęs indėnų žemę, tapatinamas su juodąja gyvate, kuri nuodija vandenis.  Ryškiose, gyvose Michaelos Goade akvarelėse pabrėžiamas vandens sakralumas, kurį sustiprina Carole Lindstrom tekstas.

Ši knyga – tai raginimas veikti, telkti bendruomenę kartu saugoti Žemę ir jos turtus nuo korumpuotų bendrovių. Įvairūs simboliai, pasikartojantys gėlių motyvai, išskirtinės spalvos, šviesi atmosfera – visa tai naudojama jauno ir drąsaus personažo, kuris kovoja su žiauria gyvenimo realybe, kūrimui. Skaidrių spalvų M. Goade akvarelės nuostabiai apipavidalina kiekvieną puslapį.

Michaelos Goade iliustr.
Michaelos Goade iliustr.

 

Kartu su Kaldekoto medalio laimėtoju paskelbtas ir Kaldekoto Garbės sąrašas. Į jį įtrauktos keturios paveikslėlių knygos:

  • Zetta Elliott, Noa Denmon „A Place Inside of Me: A Poem to Heal the Heart“ (liet. „Vieta manyje: eilėraštis širdžiai gydyti“)
  • Irene Latham & Karim Shamsi-Basha, Yuko Shimizu „The Cat Man of Aleppo“ (liet. „Alepo katinų globėjas“)
  • Cozbi A. Cabrera „Me & Mama“ (liet. „Aš ir mama“)
  • Deborah Underwood, Cindy Derby „Outside In“ (liet. „Išorėje“)
2021 m. Kaldekoto Garbės sąrašo knygos
2021 m. Kaldekoto Garbės sąrašo knygos

 

Kaldekoto medalis – svarbus ir plačiai kaip ir Niuberio medalis žinomas apdovanojimas. Juo įvertinamos geriausios per metus JAV išėjusios paveikslėlių knygos.

Pirmasis Kaldekoto medalis buvo įteiktas 1938 m. Viena garsiausių šiuo medaliu apdovanotų  knygų yra Moriso Sendako sukurta „Kur gyvena pabaisos“ (angl. „Where the Wild Things Are“). Knyga išversta į lietuvių kalbą.

Mūsų partneriai ir rėmėjai