Paskelbtas IBBY išskirtinių knygų vaikams su negalia 2023 m. sąrašas

2023 m. vasario 02 d.
IBBY išskirtinių knygų vaikams ir jaunimui su negalia 2023 m. katalogas ir knygos bus pristatyti kovo mėnesį vyksiančioje Bolonijos vaikų knygų mugėje.

Kataloge – 40 naujų knygų pavadinimų iš 22 šalių: Kanados, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Izraelio ir kt.

Visų knygų, įtrauktų į 2023 m. katalogą, sąrašas jau yra internete.

IBBY išskirtinių knygų vaikams su negalia katalogas sudaromas kas dvejus metus. Išskiriant šias knygas, padidinamos galimybės skaityti savarankiškai įvairių gebėjimų žmonėms. Į katalogą patenka specialiais formatais išleistos knygos, pvz., Brailio raštu, lengvai skaitoma kalba, papildytos lytėjimo iliustracijomis, disleksijos sutrikimą turintiems pritaikytu šriftu, turinčios kitų dizaino funkcijų.

IBBY išskirtinių knygų vaikams su negalia kolekcija saugoma Toronto viešojoje bibliotekoje. Joje yra didelis tarptautinis knygų, skirtų jauniems žmonėms su negalia ir apie juos, pasirinkimas. Knygas renka IBBY nacionaliniai skyriai, taip pat nepriklausomi ekspertai ir leidėjai.

Į 2021 m. katalogą įtraukta ir Viktoro Miliūno knyga „Neringa ir Naglis“, iliustruota Reinoldo Kelpšos, kurią išleido „Taško istorija“. Knyga skirta visiems vaikams, taip pat pritaikyta ir neregiams, joje yra regimų ir liečiamų iliustracijų, o tekstas papildytas ir Brailio raštu. Knyga skirta 4–10 m. vaikams.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai