Paskelbtas ilgasis H. Ch. Anderseno medalio 2022 m. nominantų sąrašas

2021 m. sausio 11 d.
Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY) paskelbė Hanso Christiano Anderseno medalio, reikšmingiausio pasaulyje vaikų literatūros apdovanojimo, neretai dar vadinamo vaikų literatūros Nobeliu, ilgąjį 2022 m. nominantų sąrašą.

Ilgajame 2022 m. H. Ch. Anderseno medalio nominantų sąraše – 62 kandidatai iš 33 šalių. Smagu pranešti, kad ilgajame sąraše – ir Lietuvos  rašytojas, iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius.

H. Ch. Anderseno medalis teikiamas kas dvejus metus vienam rašytojui ir vienam iliustruotojui, kuris reikšmingai prisidėjo prie vaikų literatūros.

H. Ch. Anderseno medaliu rašytojai apdovanojami nuo 1956 m., o iliustruotojai nuo 1966 m. Apdovanojimai (aukso medalis ir diplomas) įteikiami šventinėje ceremonijoje kas dvejus metus vykstančiame IBBY kongrese.

H. Ch. Anderseno apdovanojimų globėja yra jos didenybė Danijos karalienė Margarita II, o apdovanojimus remia „Nami Island Inc“. Nominacijas Anderseno premijai teikia IBBY nacionaliniai skyriai. Premijos gavėjus atrenka tarptautinė vaikų literatūros specialistų žiuri.

Pagrindiniai kriterijai renkant nominantus yra kūrinio estetinė ir literatūrinė vertė, kūrybos inovatyvumas, kūrėjo gebėjimas matyti iš vaiko perspektyvos ir žadinti jo vaizduotę. Atsižvelgiama ir į tai, ar kūrėjo veikla ilgametė ir neprarandanti reikšmės. Apdovanojimas teikiamas už visą autoriaus kūrybinį indelį į vaikų literatūrą.

Visą nominantų sąrašą galima rasti ibby.org svetainėje.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai