Paskelbtas Vaikų ir paauglių literatūros konkurso 2023 metų nugalėtojas

2023 m. spalio 12 d.
Spalio 11 d. paskelbtas leidyklos „Alma littera“ organizuojamo Vaikų ir paauglių literatūros konkurso 2023 metų nugalėtojas.

Laimėtoją komisija išrinko vienbalsiai – geriausiu pripažintas Aušrinės Tilindės atmosferinis siaubo kūrinys 10–13 metų vaikams „Šiurpnakčio istorijos“.

„Sujungti vaikų ir paauglių literatūros konkursus nusprendėme po praėjusių metų, kai laimėtojų neatsirado nei Vaikų, nei Paauglių literatūros konkurse. Nors įdomių, potencialių kūrinių būta, vis dėlto jie pasirodė neišbaigti, kad kurį nors skelbtume laimėtoju. Toks sprendimas pasiteisino – šiemet kartu su komisijos nariais aptarinėjome kūrinius skirtingoms auditorijoms, tad galėjome palyginti jų literatūrinį, kūrybinį svorį“, – sakė konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, leidyklos vaikų leidinių vadovė Audronė Macijauskienė.

Į „Šiurpnakčio istorijas“ konkurso laimėtoja sudėjo dvylika pasakojimų dukrai. „Kodėl mus taip traukia šiurpūs nutikimai? – atsiėmusi apdovanojimą svarstė knygos autorė A. Tilindė. – Tėvai vaikystėje mums skaitė pasakas – baisias ir nevaikiškas. Šiandien jos pamirštos, dažnai tėvų numetamos į šalį kaip nebeaktualios, senoviškos ir pernelyg gąsdinančios vaikus. Bet taip neturėtų būti – baugios istorijos yra gerai įsimenamos ir moko vaikus atskirti grėsmes, išskiria vertybes ir padeda ieškoti išeičių, kai iškyla pavojus. Leisdami vaikams gyventi burbule, kad „viskas visada baigiasi gerai“, nemokome jų gyvenimiškos patirties ir nesuteikiame įgūdžių atskirti pavojų. Tikiu, kad mano istorija ne tik patenkins siaubo skaitinių poreikį, bet ir privers susimąstyti apie ilgalaikį skriaudos poveikį, blogąsias žmonių savybes, abejingumą, negalėjimą atsitraukti nuo kompiuterinių žaidimų, aklą grožio siekimą, neatsargumą, patyčių žalą ir kitus dalykus, apie kuriuos vaikams pasakojame, tačiau jie toli gražu ne visada mus išgirsta.“

Komisijos nariai, tarp kurių buvo leidyklos „Alma littera“ vaikų literatūros leidinių vadovė A. Macijauskienė, vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė, literatūrologė Lina Buividavičiūtė, psichologė Monika Skėrytė-Kazlauskienė, mokytojas Alius Avčininkas, edukologė Austėja Landsbergienė ir literatūrologė Vitalija Maksvytė, pabrėžė, kad A. Tilindės kūrinį buvo įdomu skaityti, kad įtraukė įtemptas istorijų siužetas, originalumas ir dinamika.

Vaikų ir paauglių konkurso laimėtojai A. Tilindei įteikta konkurso nugalėtojo statulėlė ir pagrindinis prizas – 2 000 eurų. Konkurso laimėtojos knyga bus išleista ir pažymėta nugalėtojos ženklu.

„Noriu pasidžiaugti ypatinga galimybe dalyvauti konkurse, man atrodo, kad rašytojams Lietuvoje tokių galimybių stinga, ypač jei norime puoselėti vieną seniausių kalbų pasaulyje, ją perduoti ateities kartomis. Esu teisininkė, rašymas yra mano laisvalaikis, meditacija, taigi ši premija – kaip perkūnas iš giedro dangaus. Rašymas nėra lengvas procesas, niekada nežinai, užkabinsi ar ne, pakviesi paskui save skaitytojus ar ne. Haris Poteris jau parašytas, iššokti aukščiau vargu ar yra galimybių. Konkurse dalyvauju ne pirmąjį kartą ir esu gyvas įrodymas, kad tikrai gali pasisekti“, – atsiėmusi apdovanojimą sakė A. Tilindė.

Taip pat jau paskelbtas naujas 2024-ųjų Vaikų ir paauglių literatūros konkursas.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai