Paskelbtas Vilniaus klubo premijos konkursas knygai apie Vilnių

2022 m. gruodžio 05 d.
Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia aštuntąjį Vilniaus klubo premijos konkursą, kuriame bus vertinamos knygos apie Vilnių, išleistos 2021–2022 metais.

Konkursui kviečiama teikti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygas, albumus, knygas vaikams, išleistas 2021–2022 metais Lietuvoje ir kitose šalyse, kurių tematika – Vilniaus miestas ir miestiečiai. Konkursui teikiamos tik ankstesniais metais neteiktos knygos.

Konkursui pateiktas knygas atrinks ir vertins Konkurso komitetas, kurį sudaro Lietuvos leidėjų asociacijos deleguoti literatūros profesionalai ir Vilniaus klubo atstovai.

Paraiškas dalyvauti konkurse priima Lietuvos leidėjų asociacija iki 2023 m. sausio 9 d. Paraiškas prašoma siųsti el. paštu (ruta@lla.lt), o teikiamos knygos du egzempliorius atsiųsti arba susitarus atnešti adresu Vokiečių g. 4, Vilnius. Paraiškoje (paraiškos forma laisva) nurodomi šie duomenys: paraiškos teikėjas, kontaktiniai duomenys, knygos autorius (autoriai, sudarytojai), leidėjas, išleidimo metai, literatūros žanras, trumpas knygos aprašymas.

Vilniaus klubo premijos laureatas bus paskelbtas 2023 metų vasario 15 dieną, o apdovanotas – vasario 25 dieną 23-iojoje Vilniaus knygų mugėje. Premijos dydis – 1000 eurų. Leidyklai, nurodytu periodu skyrusiai daugiausiai dėmesio knygoms apie Vilnių, bus įteiktas padėkos raštas.

Premijos tikslai – skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti apie Vilniaus miestą ir jį populiarinti bei išrinkti ir apdovanoti Premijos laureatą. Šiuo konkursu siekiama kasmet įvertinti išleistas knygas apie Vilniaus miestą, kurios skatina pažinti Lietuvos sostinę, populiarina Vilniaus miesto istoriją, tradicijas, savitumą ir per knygą, kaip miesto vizitinę kortelę, ugdo vilniečių ir miesto svečių susidomėjimą bei pagarbą Lietuvos sostinei.

2021 metais Vilniaus klubo premija buvo paskirta knygos „Gatvių susitikimai“ autorėms Monikai Vaicenavičienei ir Agnei Ulytei. Knygą 2020 m. išleido „Aukso žuvys“. Tai vienintelis kartas, kai nuo 2016 metų teikiama Vilniaus klubo premija buvo skirta už vaikų ir jaunimo literatūrą.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai