Paskelbti 2019-ųjų Astridos Lindgren premijos nominantai

2018 m. spalio 15 d.

Astridos Lindgren premijai (ALMA) 2019 m. nominuoti net 246 autoriai iš 64 šalių. Šiame sąraše puikuojasi ir vienas lietuvių autorius bei iliustruotojas – Kęstutis Kasparavičius. Jį šiai premijai nominavo IBBY Lietuvos skyrius. Premijos laureatas bus paskelbtas 2019 m. balandžio 2 d. per H. Ch. Anderseno gimtadienį.

2019-ųjų Astridos Lindgren premijai taip pat nominuota ir Lietuvoje pažįstamų kūrėjų iš kitų pasaulio šalių: australų iliustruotojas Robertas Ingpenas (iliustruoja vaikų literatūros klasiką, pvz., J. M. Barris „Piteris Penas ir Vendė“, Ch. Dickens „Kalėdų giesmė“, K. Grahamas „Vėjas gluosniuose“ ir kt.), austrų rašytoja Renata Welsh-Rabady („Drakono sparnai“, ‚Vampyriukas neturi likti vienas“ ir kt.), estų rašytojos Piret Raud („Paula ir Patrikas“, „Pono Paukščio istorija“ ir kt.), Leelo Tungal („Draugė mergaitė“) ir estų iliustruotoja Ulla Saar (K. Vainola „Liftas“), suomių rašytojas Timas Parvela („Elė ir draugai“ ir kt.), vokiečių rašytojai Cornelia Funkė („Rašalo širdis“, „Drakono raitelis“ ir kt.), Janoschas („Panama labai graži“, „Šmurliuko istorijos“ ir kt.), Naujosios Zelandijos rašytoja Joy Cowley („Gyvatė ir driežas“), švedų iliustruotoja Ilona Wikland (A. Lindgren knygų iliustratorė), Jungtinės Karalystės rašytojas Davidas Almondas („Skeligas“, „Mano tėtis skrajūnas“ ir kt.), Michaelis Morpurgas („Karo žirgas“ ir kt.), Patrickas Nessas („Septynios minutės po vidurnakčio“), iliustruotojai Chrisas Riddellis („Ada ir peliuko šmėkla“ ir kt.) ir Quentinas Blakas (R. Dahl „Čarlis ir šokolado fabrikas“, D. Walliams „Ponas Smirdžius“ ir kt.), amerikiečių rašytoja Kate DiCamillo („Jei ne Vinis Diksis“, „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ ir kt).

Atridos Lindgren premija įsteigta Švedijos Karalystės vyriausybės po rašytojos A. Lindgren mirties 2002 metais. Už premiją atsakinga Švedijos nacionalinė meno taryba, kuri renka 12 žmonių komisiją, svarstančią kandidatūras ir priimančią sprendimus. Viena vieta komisijoje visada priklauso A. Lindgren šeimos, giminės nariui.

Kandidatus šiai premijai siūlyti turi teisę įvairių pasaulio šalių institucijos, kurias patvirtina premijos komisija. Jų pasaulyje yra daugiau kaip 400. Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir IBBY Lietuvos skyriui.

Premija gali būti skirta rašytojui, iliustruotojui, skaitymo skatintojui. Už skaitymo skatinimą galima nominuoti ir įstaigas, organizacijas.

Astridos Lindgren atminimo premijos laimėtojas gauna 5 milijonus Švedijos kronų (490 000 eurų). Tai yra didžiausia vaikų literatūros premija pasaulyje.

Premijos nominantų sąrašas yra kelrodė žvaigždė leidėjams, ieškantiems vertingos vaikų bei paauglių literatūros vertimams.

Nominantų sąrašą galite rasti čia.

Mūsų partneriai ir rėmėjai