Paskelbti 2020-ųjų Astridos Lindgren premijos nominantai

2019 m. spalio 18 d.
Astridos Lindgren premijai (ALMA) 2020 m. nominuoti 237 autoriai iš 68 šalių. Nominantų sąraše ir vienas lietuvių autorius bei iliustruotojas – Kęstutis Kasparavičius. Jį premijai nominavo IBBY Lietuvos skyrius.

Kandidatų sąrašą vertinimo komisija pristatė spalio 17 d. Frankfurto knygų mugėje. „Šis sąrašas yra aukso kasykla visiems, besidomintiems vaikų ir jaunimo literatūra. Mėgaukitės!“, – rašoma ALMA pranešime.

Kandidatus 2020 metų ALMA premijai pristatė daugiau kaip šimtas institucijų iš viso pasaulio. Tarp 237 kandidatų yra 49 nauji vardai. Į sąrašą pateko rašytojai, iliustruotojai, skaitymo skatintojai ir pasakotojai, iš kurių 46 proc. yra moterys, 41 proc. vyrai ir 13 proc. organizacijos.

2020 metų ALMA laureatas bus paskelbtas 2020 m. kovo 31 d.

Visą nominantų sąrašą atsisiųsti galite čia.

Atridos Lindgren premija įsteigta Švedijos Karalystės vyriausybės po rašytojos A. Lindgren mirties 2002 metais. Už premiją atsakinga Švedijos nacionalinė meno taryba, kuri renka 12 žmonių komisiją, svarstančią kandidatūras ir priimančią sprendimus. Viena vieta komisijoje visada priklauso A. Lindgren šeimos, giminės nariui.

Kandidatus šiai premijai siūlyti turi teisę įvairių pasaulio šalių institucijos, kurias patvirtina premijos komisija. Jų pasaulyje yra daugiau kaip 400. Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyriui.

Premija gali būti skirta rašytojui, iliustruotojui, skaitymo skatintojui, pasakotojui. Už skaitymo skatinimą galima nominuoti ir įstaigas, organizacijas.

Astridos Lindgren atminimo premijos laimėtojas gauna 5 milijonus Švedijos kronų (apie 490 000 eurų). Tai yra didžiausia vaikų literatūros premija pasaulyje.

 

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai