Paskelbti 2021-ųjų Astridos Lindgren premijos nominantai

2020 m. spalio 22 d.
Spalio 21 d. paskelbti 2021 metų Astridos Lindgren premijos (ALMA) nominantai. Nominuotųjų sąraše iš viso 263 pavardės iš 69 šalių, išsidėsčiusių 6 žemynuose.

Šiame sąraše ir vienas lietuvių knygų vaikams autorius bei iliustruotojas – tai Kęstutis Kasparavičius. Jį šiai premijai pristatė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Į sąrašą pateko svarbiausių pasaulyje literatūros vaikams ir jaunimui kūrėjų, taip pat skaitymo skatintojų, kurių darbai turi ypatingai didelę reikšmę vaikų literatūros ateičiai visame pasaulyje.

„Dabar vaikams ir jaunimui labiau nei bet kada reikalinga literatūra, kuri atveria pasaulį. ALMA sąrašas pasižymi fantastišku platumu, kokybe ir įvairove“, – teigia žiūri pirmininkė Boel Westin.

2021-ųjų Astridos Lindgren premijai nominuota ir Lietuvoje pažįstamų kūrėjų iš kitų pasaulio šalių: austrų rašytoja Renate Welsh („Vampyriukas neturi likti vienas“, „Drakono sparnai“), kanadiečių rašytoja Deborah Ellis („Maitintoja“), suomių rašytojas Timo Parvela („Elė ir draugai“, „Elė ir pašėlusi klasė“, „Elė Laplandijoje“ ir kt.), vokiečių iliustruotoja Jutta Bauer (iliustravo Jürg Schubiger knygą „Pati pradžia“, Christine Nöstlinger „Ateina šuo!“ ir kt.) ir kt.

Premijos laureatas bus paskelbtas 2021 m. balandžio 13 d.

Visą nominantų sąrašą rasite čia: https://alma.se/en/nomination/candidates/

Atridos Lindgren premija įsteigta Švedijos Karalystės vyriausybės po rašytojos A. Lindgren mirties 2002 metais. Už premiją atsakinga Švedijos nacionalinė meno taryba, kuri renka 12 žmonių komisiją, svarstančią kandidatūras ir priimančią sprendimus. Viena vieta komisijoje visada priklauso A. Lindgren šeimos, giminės nariui.

Kandidatus šiai premijai siūlyti turi teisę įvairių pasaulio šalių institucijos, kurias patvirtina premijos komisija. Jų pasaulyje yra daugiau kaip 400. Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriui.

Premija gali būti skirta rašytojui, iliustruotojui, skaitymo skatintojui, pasakotojui. Už skaitymo skatinimą galima nominuoti ir įstaigas, organizacijas.

Astridos Lindgren atminimo premijos laimėtojas gauna 5 milijonus Švedijos kronų (apie 433 tūkst. eurų). Tai yra didžiausia vaikų literatūros premija pasaulyje.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai