Paskelbti 2022 metų Astridos Lindgren premijos nominantai

2021 m. spalio 21 d.
Spalio 21 d. paskelbti 2022 metų Astridos Lindgren premijos (ALMA) nominantai.

Paskelbtame nominantų sąraše iš viso 282 vardai iš 71 šalies. Tarp jų – vieni žymiausių pasaulyje vaikų ir jaunimo literatūros kūrėjų, taip pat skaitymo skatintojai, organizacijos.

Šiame sąraše ir vienas lietuvių knygų vaikams autorius ir iliustruotojas – Kęstutis Kasparavičius. Jį premijai pristatė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Vygaudo Juozaičio nuotr.
Vygaudo Juozaičio nuotr.

2022-ųjų Astridos Lindgren premijai nemažai nominuota Lietuvoje pažįstamų kūrėjų iš kitų pasaulio šalių: rašytojas, iliustruotojas ir pasakotojas Robertas Ingpenas (Australija); iliustruotojos Květa Pacovská (Čekija), Iwona Chmielewska (Lenkija), Ilona Wikland (Švedija); rašytojai Aino Pervik (Estija), Jujja Wieslander (Švedija), Salla Simukka (Suomija) ir kt.

Premijai nominuotos ir organizacijos, skatinančios vaikų ir jaunimo skaitymą, tokios kaip Kanados vaikų knygos centras, Irano mobilioji biblioteka ir Skaityk su manimi, Korėjos vaikų knygos asociacija, Vokietijos Tarptautinė jaunimo biblioteka ir kt.

Visą nominantų sąrašą rasite čia: https://alma.se/en/nomination/candidates/nominated-candidates-2022/

Premijos laureatas bus paskelbtas 2022 metų kovo 22 d.

Astridos Lindgren premija skiriama kasmet nuo 2003 metų. Ją įsteigė Švedijos vyriausybė po rašytojos mirties, pagerbdama jos atminimą.

Kandidatus šiai premijai siūlyti turi teisę įvairių pasaulio šalių institucijos, kurias patvirtina premijos komisija. Jų pasaulyje yra daugiau kaip 400. Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriui.

Premija gali būti skirta vaikų literatūros rašytojui, iliustruotojui, pasakotojui, taip pat žmonėms ar organizacijoms, dirbantiems vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimo srityje.

Astridos Lindgren atminimo premijos laimėtojas gauna 5 milijonus Švedijos kronų. Tai yra didžiausia vaikų literatūros premija pasaulyje.

Iki šiol buvo apdovanotas 21 laureatas: 11 autorių, 7 iliustruotojai ir 3 organizacijos.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai