Paskelbti 2023 metų Astridos Lindgren premijos nominantai

2022 m. spalio 24 d.
Spalio 21 d. paskelbti 2023 metų Astridos Lindgren premijos (Astrid Lindgren Memorial Award, ALMA) nominantai.

Šiame nominantų sąraše – 251 vardas iš 64 šalių. Tarp jų – žymiausi pasaulyje vaikų ir jaunimo literatūros rašytojai, iliustruotojai, skaitymo skatintojai.

2023 metų Astridos Lindgren premijos nominantų  sąraše rasime ir vieną Lietuvos atstovą – tai knygų vaikams rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius.

Kęstutis Kasparavičius. Nuotr. Vygaudo Juozaičio
Kęstutis Kasparavičius. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Visą nominantų sąrašą rasite čia.

Laureatą apdovanojimo vertinimo komisija paskelbs 2023 metų kovą.

Astridos Lindgren atminimo apdovanojimą 2002 m. įsteigė Švedijos vyriausybė po rašytojos mirties, taip pagerbdama jos atminimą. Šis pasaulinis apdovanojimas kasmet įteikiamas asmeniui ar organizacijai už išskirtinį indėlį į vaikų ir jaunimo literatūrą.

Astridos Lindgren atminimo premijos prizas yra 5 milijonus Švedijos kronų. Tai yra didžiausia vaikų literatūros premija pasaulyje. Ja pabrėžiama skaitymo svarba šių dienų ir ateities kartoms.

Kandidatus Astridos Lindgren atminimo premijai siūlyti turi teisę įvairių pasaulio šalių institucijos, kurias patvirtina premijos komisija. Jų pasaulyje yra daugiau kaip 400. Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriui.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai