Paskelbti 2024 metų Astridos Lindgren atminimo premijos nominantai

2023 m. spalio 20 d.
Spalio 19 d. Frankfurto knygų mugėje paskelbti 2024 m. Astridos Lindgren atminimo premijos (Astrid Lindgren Memorial Award, ALMA) nominantai.

Šiam apdovanojimui gauti 2024 m. pasiūlyti 245 kandidatai iš 68 šalių, tarp jų yra 66 kandidatai iš ankstesnių metų. Į sąrašą įtraukti žymiausi vaikų knygų rašytojai, iliustruotojai, taip pat pasakotojai ir skaitymo skatintojai iš viso pasaulio.

2024 m. nominantų sąraše – ir rašytojas, iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius.

Vygaudo Juozaičio nuotr.
Vygaudo Juozaičio nuotr.

 

Laureatas bus paskelbtas 2024 m. balandžio 9 d.

Visą nominantų sąrašą rasite čia.

Astridos Lindgren atminimo premiją po rašytojos mirties 2002 m. įsteigė Švedijos vyriausybė, taip pagerbdama jos atminimą. Šis pasaulinis apdovanojimas kasmet įteikiamas asmeniui ar organizacijai už išskirtinį indėlį į vaikų ir jaunimo literatūrą.

Astridos Lindgren atminimo premija – 5 mln. Švedijos kronų. Tai didžiausia premija vaikų literatūros pasaulyje. Ja pabrėžiama skaitymo svarba šių dienų ir ateities kartoms.

Kandidatus Astridos Lindgren atminimo premijai siūlyti turi teisę įvairių pasaulio šalių institucijos, kurias patvirtina premijos komisija. Jų pasaulyje yra daugiau kaip 400. Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriui.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai