„Poezijos pavasario“ premiją už poeziją vaikams pelnė Vladas Braziūnas

2023 m. gegužės 31 d.
Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ premiją už poeziją vaikams pelnė Vladas Braziūnas. Premija laureatui įteikta už eilėraščių knygą vaikams „Kuosos Kro namai ir atvirkščiai“.

Antanas Šimkus teigia, kad „Apniukusią leidybinę padangę praskaidrina Vlado Braziūno eilėraščių vaikams knyga „Kuosos Kro namai ir atvirkščiai“ <…>. Žvitrus, tikslus pasakotojo žvilgsnis, atidumas detalei, subtiliam žodžiui, jo poetikai: „Širdžiai bus ramu žinot, / kad kalba parves namo“ (eil. „Kuosa Kro pati sau“, p. 15). Manau, ši knyga galėtų būti pavadinta šių metų gerąja klasikos žinia.“ („Rubinaitis“, 2023 Nr. 1 (105), p. 11).

Knygą „Kuosos Kro namai ir atvirkščiai“ 2022 metais išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, iliustravo Vanda Padimanskaitė.

Kuosa Kro skaitytojams jau pažįstama iš pirmosios V. Braziūno knygos „Kuosos Kro gyvenimas ir atvirkščiai“, išleistos 2011 metais. Ši knyga pelnė vieną iš Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus teikiamų apdovanojimų už geriausias knygas vaikams ir paaugliams – pripažinta kaip Geriausia 2011 metų poezijos knyga vaikams. Už šią knygą V. Braziūnas taip pat pelnė „Poezijos pavasario 2012“ apdovanojimą už poeziją vaikams.

„Poezijos pavasario“ premiją už poeziją vaikams anksčiau yra pelnę Dainius Gintalas už eilėraščių knygą vaikams „Duokit kelią Begemotui!!!“ („Žalias kalnas“, 2019), Daiva Čepauskaitė už knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“ („Žalias kalnas“, 2017),  Sigitas Poškus už istorijų ir eilėraščių ciklą vaikams „Pusryčių skaitiniai“ ir „Pietų skaitiniai“ (Klaipėdos universiteto leidykla, 2014),  Alma Karosaitė už eilėraščių knygas vaikams „Kaip išnešti uodegytę?“ („Nieko rimto“, 2013) ir „Asilėlis Benas svajonių žirgyne“ („Gimtasis žodis“, 2013) ir kt.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai