Pokalbis „Vaikų literatūros kūrėjas: įvaizdis ir siekiai“

2019 m. gruodžio 04 d. Pradžia: 18:00 Trukmė: 1,5 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Meno erdvė, V a. (Gedimino pr. 51, Vilnius)
Vaikų literatūros kūrėjai vis labiau matomi viešojoje erdvėje: jie nuolat dalyvauja susitikimuose su skaitytojais bibliotekose ir mokyklose, noriai dalija įvairius interviu, internete atvirauja ne tik apie kūrybą, bet ir asmeninį gyvenimą, galiausiai patys užsiima savo knygų reklama ir sklaida.

2019 m. gruodžio 4 d. 18.00–19.30 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Meno erdvė, V a.) kviečiame pasikalbėti apie vaikų literatūros kūrėjų įvaizdį. Ar jis jų pačių kuriamas sąmoningai? Ko siekiama vienokia ar kitokia komunikacija?

Pokalbyje-diskusijoje dalyvaus vaikų ir paauglių rašytojai Ilona Ežerinytė ir Tomas Dirgėla, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bibliotekininkė ir mokytoja Edita Šlekienė ir reklamos projektų kūrybos vadovė, reklamos mokyklos „The Atomic Garden Vilnius“ dėstytoja, tinklaraščio Ū ilgoji įkūrėja ir autorė Aistė Jūrė. Pokalbį moderuos Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė bei IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

Pokalbis-diskusija „Vaikų literatūros kūrėjas: įvaizdis ir siekiai“ yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis. Cikle pristatomos, analizuojamos ir aptariamos vaikų literatūros pasaulio aktualijos, problemos bei naujienos. Renginiai skirti mokytojams, bibliotekininkams, dėstytojams, skaitymo skatinimo specialistams, studentams ir visiems kitiems besidomintiems vaikų literatūra bei vaikų skaityba.

Visi ciklo renginiai filmuojami ir viešai prieinami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos youtube.com kanale, siekiant, kad profesionali vaikų literatūros kritika ir refleksija pasiektų kuo daugiau specialistų ir besidominčiųjų.

Projektą rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Mūsų partneriai ir rėmėjai