Projektas „Knygų startas“ literatūros festivalyje „Vaikų knygų sala“

2022 m. lapkričio 10 d.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas „Knygų startas“ pirmą kartą dalyvauja šeimoms skirtame literatūros festivalyje „Vaikų knygų sala“.

Projekto kampelį rasite patiems mažiausiems festivalio dalyviams ir jų tėveliams skirtoje interaktyvioje erdvėje, kurioje lauks susitikimai su knygų kūrėjais, jų pristatymai, dirbtuvės ir netgi spektaklis kūdikiams.

Lapkričio 19 d., šeštadienį, 14.00 val. edukatoriai lauks pačių mažiausių skaitytojų – 0–3 metų vaikų. Drauge su jais ir stebuklingąja pupele skaitysime didelę (net metro aukščio!) ir spalvingą knygą „Kapt kapt kapt“. Tai Indrės Zalieckienės knygelė kūdikiams, kuri dedama į „Knygų starto“ lauknešėlį, dovanojamą kiekvienam Lietuvos naujagimiui. Knygelės iliustracijomis grįstas vaikučių žaidinimas pralinksmins ne tik mažuosius, jis patiks ir tėveliams.

16.00 val. lankytojų laukia projekto „Knygų starto“ inicijuotas ir „Vėjų teatro“ sukurtas spektaklis „Kapt kapt kapt“ pagal to paties pavadinimo I. Zalieckienės knygelę. Šis spektaklis tampa puikia erdve mokytis ir pažinti ne tik pasaulį, bet ir vienam kitą. Tai galimybė pabūti kartu, dalyvauti netikėtame žaidime, išgirsti naujus garsus, muziką, paliesti ir pajausti naujas formas ir tekstūras.

Atkreipiame dėmesį – vietų skaičius ribotas, į spektaklį gali atvykti 20 šeimų su mažyliais iki 3 metų amžiaus.

„Knygų starto“ kampelis veiks nuo lapkričio 19 d. 07.00 val. iki lapkričio 20 d. 12.00 val.

Festivalio bilietai: 10 eurų bilietas vienam žmogui vienai festivalio dienai į VISUS tos dienos renginius. Individualius bilietus įsigysite čia.

30 eurų keturių asmenų šeimos bilietas vienai festivalio dienai į VISUS tos dienos renginius. Šiuo bilietu taip pat gali naudotis šeimos, prižiūrinčios negalią turintį vaiką, ir gausios šeimos, pateikusios Šeimos kortelę. Šeimos bilietus įsigysite čia.

Nuotr. Rasa Visuals
Nuotr. Rasa Visuals

„Knygų startas“ – tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, jį vykdant, naujagimiams ir jų tėveliams dovanojamas ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlis. Projekto globėja – Diana Nausėdienė. Projektą įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, finansavimą skiria Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projekto partneriai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Daugiau informacijos: www.vaikuknygusala.lt.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai