„Sibiro haiku“ autorėms įteiktas tarptautinis Janio Baltvilko apdovanojimas

2020 m. liepos 30 d.
Liepos 24 d. Rygoje, Latvijos universiteto botanikos sode, buvo įteiktas tarptautinis Janio Baltvilko apdovanojimas.

Premiją pelnė lietuvių kūrėjos Jurga Vilė ir Lina Itagaki už jau ne kartą Lietuvoje bei užsienyje apdovanotą grafinį romaną „Sibiro haiku“ („Aukso žuvys“, 2017), kurį į latvių kalbą šiemet išvertė Dace Meiere, išleido leidykla „Liels un mazs“.

Kasmetinė šiemet jau šešioliktąjį kartą teikiama premija pavadinta latvių poeto, daugelio knygų vaikams autoriaus, „Zilytės“ žurnalo redaktoriaus Janio Baltvilko (1944–2003) vardu. Įdomu, kad šios premijos komisiją sudaro ne tik suaugusieji – literatūros kritikai, švietimo ekspertai, prodiuseriai, literatūros projektų vadybininkai, – bet ir vaikai.

Jurga Vilė ir Lina Itagaki. Nuotr. Rūtos Lazauskaitės
Jurga Vilė ir Lina Itagaki. Nuotr. Rūtos Lazauskaitės

Janio Baltvilko premijos laureatu 2010 metais tapo Kęstutis Kasparavičius už knygą „Baltasis Dramblys“, kurią į latvių kalbą išvertė Indra Bruvere, o latvių kalba išleido leidykla „Nieko rimto“.

Janio Baltvilko premiją įsteigė ir remia Latvijos kultūros ministerija, Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai Ventspilyje, jungtinė akcinė bendrovė „Latvijas Valsts meži“, Nacionalinė Latvijos biblioteka, Lietuvos ambasada Rygoje bei informaciniai partneriai.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai