Skelbiami „Teminiai literatūros sąrašai“

2019 m. birželio 11 d.
Turbūt kiekvienas bibliotekininkas paliudys, kad ne kartą jam teko išgirsti prašymų ne tik paduoti konkrečią knygą, bet ir prašymų pasiūlyti skaitinių tam tikromis temomis, pavyzdžiui, apie gyvūnus ar žaislus, raganas ar vampyrus, istorinių arba ekranizuotų knygų, pasakojimų apie paauglių problemas ar nuotykius mokykloje ir t. t.

Tačiau ne visada greitai knygų gausoje pavyksta rasti tai, ko ieško vaikai ar paaugliai. Vaikų bibliotekininkams ir visiems, ieškantiems knygų tam tikra tema, siūlome pasižvalgyti į „Teminius literatūros sąrašus“, parengtus Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Tyrimų ir sklaidos skyriaus specialistų.

Sąrašai yra 4 kategorijų (paspaudę nuorodą, juos galėsite parsisiųsti).

Pasak sudarytojų, į šį sąrašą pateko įvairaus meninio lygio knygos – nuo lengvų, pramoginių skaitinių iki sudėtingų daugiasluoksnių kūrinių, todėl ką nors sau jame turėtų rasti platus skaitytojų ratas. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad tai nėra rekomenduojamų knygų sąrašas. Ieškantiems būtent tokio, kviečiame pasižvalgyti po dr. Kęstučio Urbos sudarytą sąrašą „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 klasei“.

Jei „Teminiuose literatūros sąrašuose“  neradote kokios nors jums aktualios temos ar turite pastabų, sąrašų sudarytojai būtų dėkingi, jei parašytumėte savo pageidavimus ir pasiūlymus el. p. egle.baliutaviciute@lnb.lt.

Gero skaitymo!

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai