Sukaktuvinė vaikų rašytojo Vytauto Račicko popietė „Nuo Zuikos iki Juzulio“

2022 m. sausio 18 d. Pradžia: 13:00 Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Renginių erdvė, III a. (Gedimino pr. 51, Vilnius)
Sausio 18 d. 13 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Renginių erdvėje (III  aukštas) vyks sukaktuvinė vaikų rašytojo Vytauto Račicko popietė „Nuo Zuikos iki Juzulio“.

Dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis čia.

V. Račickas – vienas žymiausių ir svarbiausių pastarojo laikotarpio lietuvių rašytojų, kuriančių išskirtinai vaikams ir paaugliams, švenčia garbingą jubiliejų. Jo sukurti pasakojimai, romanai pasižymi išmoningumu, aštriu humoru, vėjavaikiškumu ir geranorišku nerūpestingumu. Matyt tai ir lėmė, kad jaunieji skaitytojai pamėgo savo rašytoją.

Pirmą knygą „Kai mes mylėjom vienas kitą“ rašytojas išleido 1980 m. Knyga buvo skirta suaugusiam skaitytojui. Po penkerių metų pasirodžiusi apysaka „Zuika padūkėlis“ tapo tikru įvykiu ir iš karto sulaukė nepaprasto populiarumo. Ne ką mažiau populiarios buvo ir yra „Šlepetė“, „Jos vardas Nippė“, „Šokoladas iki pirmadienio“, „Gyveno kartą Lukošiukas“ ir kitos knygos. Daugelis minėtų kūrinių turi savo tęsinius, ne kartą kartoti jų tiražai. Šiandien rašytojo bibliografiją sudaro per 40 autorinių knygų.

Savo septyniasdešimtmetį rašytojas pasitinka su naujomis knygomis „Juzulio istorijos“ ir „Tikras vyras“. Čia V. Račickui svarbios socialinės, moralinės problemos, nagrinėjami tarpusavio santykiai šeimoje, vaikų auginimo skauduliai – temos, aktualios ir šiandien.

Renginyje rašytojo kūrybą aptars literatūrologė prof. dr. Džuljeta Maskuliūnienė, ištraukas iš naujausių knygų skaitys radijo ir televizijos laidų vedėja Bernadeta Lukošiūtė-Teta Beta, savo tarme porins žurnalistas Kostas Pivorius, poetas, kultūrininkas Juozas Žitkauskas. Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos moksleiviai (mokyt. Vika Orlienė) parodys V. Račicko kūrinio „Tikras vyras“ inscenizaciją. Muzikuos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 6 klasės auklėtinė fleitininkė Agota Riškevičiūtė (mokyt. Ula Čaplikaitė).

Renginio organizatorius asociacija „Slinktys“.

Partneriai ir rėmėjai: Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

SVARBU! Nuo sausio 17 d. Nacionalinėje bibliotekoje vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai bei personalas privalo renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Taip pat dalyviai turi laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Galimybių pasas reikalingas vaikams nuo 16 metų. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai