Suporuotos knygos: ugdome skaitytojų kritinį mąstymą (edukacinis vaizdo įrašas)

2019 m. gegužės 30 d.
Kasdien vis labiau skubančiame pasaulyje neretai ieškoma aiškios, trumpos ir kokybiškos informacijos. Reaguodami į tai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentu sumanė pasiūlyti 15–20 minučių edukacinius vaizdo įrašus tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir kitiems besidomintiems skaitymo skatinimu bei vaikų literatūra.

Šie vaizdo įrašai yra projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis.

Pirmajame šio projekto edukaciniame vaizdo įraše išgirsite literatūros kritikę, kūrėją Dianą Gancevskaitę, kuri kalba tema „Suporuotos knygos: ugdome skaitytojų kritinį mąstymą“. Knygų poravimas atveria itin platų langą į literatūros suvokimo pasaulį, o kartu plečia skaitytojo akiratį bei ugdo kritinį mąstymą. Šis metodas naudingas siekiant pažinti kitą kultūrą, jausmus, įvairius reiškinius, nagrinėti kasdienio gyvenimo klausimus, socialines temas ir t. t. Vaizdo įraše lektorė D. Gancevskaitė pateikia tiek teorinės, tiek praktinės medžiagos.

2019 m. planuojama sukurti iš viso 5 projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ edukacinius vaizdo įrašus.

Projektas „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ gimė 2016 m. rudenį. Tai įvairių renginių – pokalbių, diskusijų, paskaitų, pristatymų, edukacijų – ciklas, kuriame pristatomos, analizuojamos ir aptariamos vaikų literatūros pasaulio bei skaitymo skatinimo aktualijos, problemos bei naujienos. Renginiuose dalyvauja savo srities profesionalai: mokslininkai, vaikų literatūros kritikai, mokytojai, bibliotekininkai, rašytojai, vertėjai, dailėtyrininkai, leidėjai ir kt. Visi ciklo renginiai yra filmuojami, dažniausiai ir transliuojami tiesiogiai, o jų įrašai viešai skelbiami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos jutubo kanale. Išsamų visų įvykusių pokalbių sąrašą galima rasti IBBY Lietuvos skyriaus svetainės ibbylietuva.lt. rubrikoje „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“. Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai