Tapk „Rubinaičio“ draugu ir prisidėk prie žurnalo leidybos!

2023 m. kovo 04 d.
Pamenate Robinzono Kruzo draugą Penktadienį? Be jo išgyventi negyvenamoje saloje būtų šimtą kartų sunkiau. O ar žinote, kad „Rubinaitis“ – lietuviškas Robinzono atitikmuo, pirmą kartą pasiekęs lietuvių skaitytojų akis ir ausis Simono Daukanto dėka?

Nors sulietuvintą Robinzono vardą gavęs žurnalas gyvuoja toli gražu ne negyvenamoje saloje ir nebūtų įmanomas be visų vaikų literatūros lauko dalyvių ir IBBY Lietuvos skyriaus bendruomenės, atėjo metas, kai jo išgyvenimui labai reikalinga draugystė. Į antrą gyvavimo dvidešimtpenkmetį įžengęs ir per pastaruosius metus atsinaujinęs žurnalas susidūrė su mūsų laikmetį ir ypač kultūrinį sektorių užgriuvusiais finansiniais iššūkiais.

Manome, kad vienintelis Lietuvoje profesionalams skirtas žurnalas apie vaikų ir jaunimo literatūrą yra gyvybiškai būtinas šios srities gyvybingumui palaikyti, profesionaliai vaikų literatūros sklaidai ir refleksijai. „Rubinaitis“ atlieka ir lietuvių vaikų literatūros metraštininko funkcijas – kiekvienais metais apžvelgiamas metų derlius, pristatomos reikšmingiausios naujos knygos, fiksuojamos literatūrinio gyvenimo akimirkos, publikuojami teminiai straipsniai, minimos reikšmingos datos ir jubiliejai.

Todėl prašome tapti „Rubinaičio“ Penktadieniu ir prisidėti prie jo gyvavimo. Tai galima padaryti dviem būdais:

  • Prenumeruoti žurnalą ir grožėtis jo nauju dizainu bei itin kokybišku turiniu tiesiai iš savo pašto dėžutės. Užsiprenumeruoti galima čia: https://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx
  • Contribee platformoje prisidedant vienkartine parama: https://contribee.com/rubinaitis. „Rubinaičio“ draugams Contribee platformoje turime nemažai dovanų–siurprizų, kurias dovanoja IBBY bendruomenės rašytojai ir dailininkai – nuo knygų su autografais iki asmeninės konsultacijos. Tad daryti gerus darbus tikrai verta!

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai