Tarp pretendentų į Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas – ir IBBY Lietuvos skyriaus nariai

2023 m. rugsėjo 19 d.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai pateikti 47 kandidatai tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais.

Be kitų, į šį apdovanojimą pretenduoja ir du Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus nariai: dailininkas, vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius (rekomenduoja Lietuvos kultūros institutas) ir Garbės narė rašytoja Violeta Palčinskaitė (rekomenduoja Lietuvos rašytojų sąjunga, leidykla „Tyto alba“, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius).

Sveikiname!

Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija – aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausius kūrinius, sukurtus per pastaruosius septynerius metus. Ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

Praėjusiais metais už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją pelnė rašytojas IBBY Lietuvos skyriaus Garbės narys rašytojas Kazys Saja.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai