Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ (vaizdo įrašas)

2019 m. spalio 10 d.
Spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje vyko tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“.

Konferenciją organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydami Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

XXI a. dažnai vadinamas vizualumo amžiumi, tad konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ buvo organizuojama siekiant aptarti vis augantį dėmesį vaizdui vaikų knygos kūrybos ir leidybos procesuose. Iliustracijos, jų pateikimas, knygos dizainas ir įvairūs grafiniai sprendimai dabar aktualūs kaip niekad anksčiau ir dažnai daro nemenką įtaką vaikų skaitybai.

Konferenciją sudarė trys sesijos. Pirmojoje „Žanrų variacijos ir inovacijos“ išgirdome akademikų pranešimus apie paveikslėlių knygas, komiksus, iliustracijas. Antrojoje sesijoje „Vizualinis raštingumas: poreikis ir praktika“ buvo kalbama apie vizualinio raštingumo aktualumą, jo mokymo ir mokymosi galimybes ir kt. Paskutinėje sesijoje kūrybiniais iššūkiais ir sprendimais dalijosi paveikslėlių knygų kūrėjai.

Tarptautinėje konferencijoje pranešimus skaitė ne tik įvairūs specialistai iš Lietuvos (dr. Jolita Liškevičienė, psichologė Asta Blandė, iliustratorė Aušra Kiudulaitė), bet ir iš užsienio. Į konferenciją atvyko akademikai Kai Mikkonen (Suomija), Maria Lassen-Seger (Suomija) ir Anne Skaret (Norvegija). Apie vizualinį raštingumą pasakojo iliustruotoja Stella East (Kanada, Norvegija), buvusi Švedijos skaitymo ambasadorė Anne-Marie Körling (Švedija), Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Italijos skyriaus viceprezidentė Deborah Soria (Italija). Kūrėjai Miriam Moss (Didžioji Britanija), Åsa Lind (Švedija), Anete Melece (Latvija) bei Joanna Bartosik (Lenkija) kalbėjo apie paveikslėlių knygų kūrybos procesą.

Įrašą galite pažiūrėti čia:

 

 

 

 

 

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai