Tarptautinėje Gvadalacharos knygų mugėje Meksikoje pristatoma ir lietuvių vaikų literatūra

2023 m. lapkričio 28 d.
Lapkričio 25 d. prasidėjusiame didžiausiame pasaulyje ispanakalbiame leidybos renginyje – 37-oje Gvadalacharos knygų mugėje Meksikoje – pristatoma ir Lietuvos vaikų literatūra.

Mugės renginiuose – skaitymuose, pristatymuose, diskusijose – dalyvaus Ispanijos leidyklos „Impedimenta“ išleisto grafinio romano „Sibiro haiku“ autorė, rašytoja Jurga Vilė (vertimą finansavo Lietuvos kultūros instituto Vertimų skatinimo programa); mugės profesionalų programoje Lietuvos vaikų literatūrai atstovaus literatūros agentas Benas Bėrantas.

Lapkričio 28 d. J. Vilė dalyvaus apskrito stalo diskusijoje „Images and books“ (liet. „Vaizdai ir knygos“) su kolegomis iš Vokietijos, Portugalijos ir Meksikos. Lapkričio 29 d. jos laukia pokalbis su prancūzų, graikų ir Liuksemburgo literatais apie dialogą skatinančias knygas ir laiškus.

J. Vilės dalyvavimą Gvadalacharos knygų mugėje iš dalies finansavo Lietuvos kultūros institutas.

Lapkričio 25–gruodžio 3 d. vykstančiame leidybos profesionalų ir skaitytojų susibūrime dalyvauja 600 rašytojų iš 45 šalių. Ispanakalbį leidybos pasaulį suburianti mugė yra ir turtingos programos kultūros festivalis – miestą užpildo muzikos, meno, kino, teatro renginiai. Pasak organizatorių, mugės lankytojai devynias dienas noriai stovi ilgiausiose eilėse, norėdami pamatyti ir paklausyti savo mėgiamų autorių.

Parengta pagal Lietuvos kultūros instituto informaciją

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai