Tarptautinis „The White Ravens“ katalogas 2019 m. papildytas lietuvių autorių knyga

2019 m. spalio 18 d.
2019 m. į tarptautinį vaikų literatūros katalogą „The White Ravens“ atrinkta dar viena lietuvių autorių knyga. Tai dviejų jaunų kūrėjų – Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės – paveikslėlių knyga „Baubaimė“.

„Labai džiaugiuosi, kad šiemet į katalogą vienintelė iš Lietuvos pateko ir mano rašyta bei Vilijos Kvieskaitės iliustruota paveikslėlių knyga „Baubaimė“. Simboliška, kad knyga pripažinta „Baltuoju varnu 2019“, o pagrindinis jos veikėjas – būtent varniukas“, – teigia B. Bėrantas.

Šiemet į „The White Ravens“ katalogą pateko 200 knygų iš 59 šalių, parašytų 37 skirtingomis kalbomis.

Kasmet Tarptautinė jaunimo biblioteka  (vok. Internationale Jugendbibliothek), įkurta Jellos Lepman Miunchene, įsigyja apie 10000 vaikų ir paauglių knygų iš viso pasaulio leidėjų. Iš šių knygų bibliotekos specialistai išrenka 200 reikšmingiausių knygų, kurios su trumpomis anotacijomis pristatomos kataloge anglų kalba.

Knygos išrenkamos atsižvelgiant į puikias iliustracijas, literatūrinę išmonę, temų universalumą, t. y. į tai, kas gali turėti tarptautinį potencialą.

Spausdintas katalogas kartu su atrinktomis knygomis pristatomos Frankfurto bei Bolonijos knygų mugėse, taip pat knygos eksponuojamos įvairiose bibliotekose, mokymo įstaigose ir pan.

Į „The White Ravens“ katalogą ankstesniais metais buvo atrinktos šios lietuvių autorių knygos: Vilmo Narečionio iliustruota Leonardo da Vinci pasakų knyga „Sparnuotosios raidės“, Ievos Babilaitės „Skrisiu“, Justino Žilinsko „Mano Vilnius mano“, Kotrynos Zylės „Didžioji būtybių knyga“, Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės „Laimė yra lapė“ bei Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“.

Elektroninį katalogą galite rasti čia: http://whiteravens.ijb.de/list

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai