Tomo Dirgėlos knygai – Latvijos vaikų įvertinimas

2023 m. kovo 20 d.
Kovo 18 dieną Latvijos nacionalinėje bibliotekoje vyko Latvijos skaitymo skatinimo programos „Vaikų, jaunimo ir tėvų žiuri 2022“ baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo knygų apžvalgininkai iš visos šalies.

Renginio metu paskelbti programos „Vaikų, jaunimo ir tėvų žiuri 2022“ nugalėtojai. Amžiaus grupėje 9+ garbingą trečią vietą užėmė Tomo Dirgėlos knyga „Lukas Šiaudelis deda iš viršaus“, išversta į latvių kalbą (latv. „Gustavs Salmiņš liek no augšas“, vertė Dace Meiere). Šioje grupėje konkuravo septyni leidiniai.

Amžiaus grupėje 9+ konkuravo septyni leidiniai
Amžiaus grupėje 9+ konkuravo septyni leidiniai

2022 metų „Vaikų, jaunimo ir tėvų žiuri“ sąraše iš viso buvo trisdešimt trys knygos, kurias išleido dešimt leidyklų. Geriausios knygos buvo renkamos penkiose amžiaus grupėse: 5+,  9+, 11+, 15+ ir Tėvų žiuri. Tarp penkiolikos pripažintų knygų (po 3 kiekvienoje kategorijoje) – šeši originalios literatūros leidiniai ir devyni vertimai.

Konkurse „Vaikų, jaunimo ir tėvų žiuri“ geriausias knygas renka vaikai. Tai kūrėjams ypač svarbu, nes skaitytojų atsiliepimai motyvuoja ir įkvepia kūrybai.

Šį kartą į rinkimus įsijungė 785 Latvijos bibliotekos ir mokyklos, taip pat 67 latvių diasporos centrai 29 šalyse – iš viso dalyvavo 20 000 skaitytojų nuo 5 metų amžiaus.

„Vaikų, jaunimo ir tėvų žiuri“ remia Latvijos Respublikos kultūros ministerija, Latvijos knygų leidėjų asociacija ir programoje dalyvaujančios leidyklos. Organizacinius darbus atlieka Latvijos nacionalinės bibliotekos Vaikų literatūros centras kartu su regioninėmis bibliotekomis ir kitais rėmėjais.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai