Tremtis vaikų literatūroje: ar jau esame pajėgūs kalbėti apie tai su vaikais?

2019 m. rugsėjo 25 d. Pradžia: 18:00 Trukmė: 1 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Renginių erdvė (Gedimino pr. 51, Vilnius, III a.)
Tokie tragiški XX a. įvykiai kaip tremtis mūsų istorinėje atmintyje paliko gilius rėžius. Darome nemažai, kad ši istorinė trauma ir nukentėjusieji nebūtų pamiršti. Literatūra – vienas iš būdų išsaugoti atmintį, perduoti ankstesnių kartų patirtis naujoms. Tad kviečiame pasvarstyti apie tremtį vaikų literatūroje ir galimas pokalbio strategijas su vaikais ir jaunimu.

Pokalbyje-diskusijoje aptarsime, kokių knygų šia tema yra parašę lietuvių autoriai ir kokios galime rasti verstinės literatūros? Svarstysime, ko reikia, kad knygos apie istorinę trauminę patirtį būtų įdomios ir paveikios? Kaip vaikui papasakoti apie tokius sudėtingus, daugialypius ir skaudžius, net žiaurius dalykus? Kaip apie juos reikėtų kalbėtis su vaikais ir jaunimu?

Diskusijoje dalyvaus knygos „Sibiro haiku“ autorė Jurga Vilė, mokytoja lituanistė ir vadovėlių autorė Inga Gresienė, psichologė prof. dr. Danutė Gailienė. Moderuos doc. dr. Kęstutis Urba.

Renginys įvyks 2019 m. rugsėjo 25 d. 18.00–19.00 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Renginių erdvėje (III a.). Įėjimas laisvas.

Pokalbis yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis. Ciklas organizuojamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus. Visi ciklo renginiai yra filmuojami, o įrašai publikuojami Nacionalinės bibliotekos youtube kanale. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai