Vaikų literatūros festivaliai. Kodėl jie svarbūs autoriams ir skaitytojams?
Lietuvoje literatūros festivaliai turi gilias tradicijas (Poezijos pavasaris, Poetinis Druskininkų ruduo, Šiaurės vasara), o pastaraisiais metais šis kultūrinio renginio formatas ypač išpopuliarėjo. Atsirado literatūros festivalių ne tik suaugusiems, bet ir jauniesiems skaitytojams.
2019 m. spalio 28 d. 17.30–19.00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečiame pasikalbėti apie tai, kas yra literatūros festivalis. Kuo ypatingi vaikams ir jaunimui skirti tokio pobūdžio renginiai, kodėl autoriams (ne)verta juose dalyvauti, kuo jie skiriasi nuo kitų masinių literatūros įvykių (pavyzdžiui, knygų mugių), kaip literatūros festivaliai prisideda prie mūsų šalies kūrėjų pristatymo tarptautiniuose vandenyse.
Savo mintimis ir įžvalgomis dalysis Lietuvos ir užsienio festivaliuose dalyvavę autoriai ir kultūros srities profesionalai: iliustruotojos Aušra Kiudulaitė ir Lina Itagaki, rašytojas Tomas Dirgėla, Lietuvos kultūros instituto Projektų ir programų skyriaus vadovė Rūta Nanartavičiūtė. Renginį moderuos literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas, literatūrinių festivalių organizatorius ir IBBY Lietuvos skyriaus valdybos narys Justinas Vancevičius.
Pokalbis yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis. Ciklas organizuojamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus. Prie pokalbio „Vaikų literatūros festivaliai. Kodėl jie svarbūs autoriams ir skaitytojams?“ organizavimo prisidėjo ir literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“.
Visi ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ renginiai yra filmuojami, o įrašai publikuojami Nacionalinės bibliotekos jutubo kanale. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.