Virtuali vaikų ir paauglių literatūros savaitė '21

2021 m. gegužės 07 d. Pradžia: 10:00; 19:00
Gegužės 3–7 d. mokyklas ir šeimas kviečiame į virtualią vaikų ir paauglių literatūros savaitę!

Antrus metus organizuojamas renginys šiemet skiriamas dviem svarbioms progoms – gegužės 7 dieną minimai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei gegužės mėnesiui, kuris tradiciškai laikomas poezijos mėnesiu.

Šventinės savaitės metu bus surengta 10 nemokamų renginių, kurių metu vaikai ir paaugliai galės virtualiai susitikti su poetais, rašytojais, kultūros, meno bei švietimo pasaulio žmonėmis.

Kiekvieną dieną 10 val. vyks literatūrinės edukacijos mokykloms „Be cenzūros“, o vakarais nuo 19 val. šeimos su vaikais kviečiamos į jaukius ir smagius pokalbius su ryškiausiais pastarųjų kelerių metų vaikų poezijos kūrėjais.

 

POEZIJOS VAKARAI VISAI ŠEIMAI

Prie susitikimų galite prisijungti per „Zoom“ nuorodą arba stebėti tiesiogines transliacijas IBBY Lietuvos skyriaus ir Vaikų žemės „Facebook“ paskyrose.

 

BE CENZŪROS: LITERATŪRINĖS EDUKACIJOS
  • GEGUŽĖS 3 D. 10 VAL. NIEKO NENUTYLINTI LITERATŪRA. Iliustruotoja ir komiksų kūrėja Lina Itagaki ir istorikas, keliautojas, Karalienės Mortos mokyklos mokytojas Vladas Liepuonius kalbės apie traumuojančių istorinių patirčių vaizdavimą jaunimo literatūroje ir grafinėse novelėse. Skirta 8–12 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, etikos ar  dailės pamokų metu.
  • GEGUŽĖS 4 D. 10 VAL. KNYGOS, PRIEVARTA SLĖPTOS NUO SKAITYTOJŲ. Rašytojas, teisininkas Justinas Žilinskas ir publicistas, programos „Renkuosi mokyti“ alumnas Donatas Puslys pasakos apie uždraustas knygas, knygų deginimo akcijas ir knygų gelbėtojus. Skirta 9–12 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, etikos, dailės pamokų metu.
  • GEGUŽĖS 5 D. 10 VAL. ŽODŽIO LAISVĖ PAAUGLIŲ KNYGOSE. Rašytoja, iliustruotoja Kotryna Zylė ir literatūros vertėja, VU lektorė Elžbieta Kmitaitė diskutuos apie (ne)cenzūruojamą kalbą paauglių literatūroje, laisvę keisti tekstus juos verčiant ir kas žudo gyvą kalbą knygose. Skirta 8–12 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  lietuvių kalbos ir literatūros bei etikos pamokų metu.
  • GEGUŽĖS 6 D. 10 VAL. AKTUALIAS TEMAS TYRINĖJANTI LITERATŪRA. Ispanų rašytoją Care Santos kalbina knygos „Melas“ („Debesų ganyklos“, 2020)  vertėja Eglė Naujokaitytė. Apie žodžio laisvę internete bei sprendimų ir pasirinkimų laisvę. Pokalbis vyks ispanų kalba su lietuviškais subtitrais. Skirta 8-10 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  lietuvių kalbos ir literatūros, ispanų kalbos ir etikos pamokų metu.
  • GEGUŽĖS 7 D. 10 VAL. KRITINĮ MĄSTYMĄ UGDANTI LITERATŪRA. Rašytoja, vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė kalbės apie įvairias diskriminacines nuostatas, kurias aptinkame klasikiniuose vaikams ir paaugliams skirtuose literatūros kūriniuose. Kodėl tai gali tapti dar viena priežastimi būtinai pažinti literatūros klasiką? Skirta 7–12 klasėms. Rekomenduojame žiūrėti  istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, etikos pamokų metu.)

Programą atsisiųsti galite čia.

Iš anksto įrašytų edukacijų premjeros gegužės 3–7 dienomis 10 val. vyks renginio informacinio partnerio portale www.lrt.lt. Vienos edukacijos trukmė – 30 min. Spauskite https://www.lrt.lt/mediateka/projektai/knygos.

 

 

Virtualią vaikų ir paauglių literatūros savaitę organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius ir literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“ kartu su parneriu „Lietuva skaito“ ir VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Informacinis partneris – portalas LRT.LT

Renginio vizualo autorė – iliustruotoja Inga Dagilė.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai