Vladas Braziūnas – 2022 m. Anzelmo Matučio premijos laureatas

2023 m. gegužės 22 d.
Gegužės 13 d. Pauosupės kaime prie Anzelmo Matučio Drevės nuaidėjo 22-oji vaikų poetinės kūrybos šventė „Poezijos pavasarėlis“, skirta Dzūkijos metams ir vaikų poeto A. Matučio 100-osioms gimimo metinėms.

Šventės metu paskelbtas literatūrinės Anzelmo Matučio premijos laureatas. Juo tapo Vladas Braziūnas už eilėraštį „Kuosa Kro, pavasario pakerėta“ (knyga „Kuosos Kro namai ir atvirkščiai“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2022).

Vertinimo komisijos narys, poetas Vainius Bakas kūrinį apibūdino taip: „Išgryninta formos ir turinio vienovė, klasikinis skambesys, kuriame ryškiai išsiskleidžia poetinės kalbos žodingumas, žaismingumas, individualūs įvaizdžiai, kurie skatina stebėti ir stebėtis, suklusti. „Kuosa Kro, pavasario pakerėta“, mano nuomone, yra neabejotinai gražiausias eilėraštis vaikams apie Tėvynę, Žemę, Gamtą, jeigu grožį suvoksime kaip kalbos skambumą, netikėtus ir estetiškus įvaizdžius, sklandžią ir grakščią formą. Tai tikras poetinis deimančiukas, kai literatūrinėmis priemonėmis pasiekiamas estetiško grožio formos ir turinio vienovė. Iš kitų pateiktų darbų jis išsiskiria meistriškai valdoma ritmika, netikėtais įvaizdžiais, rimais. Puikiai skamba pavasarišku žaismu alsuojantys posmai, tekstas idealiai tinka deklamuoti, jis praplečia kalbinį akiratį, taip pat akustiškai yra puikiai įsimenamas, ne tik gražiai skamba, bet turi ir savo prasminį klodą.“

Laureatą sveikino ir apdovanojimus įteikė Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė.

Anzelmo Matučio premiją 2010 m. įsteigė Varėnos rajono savivaldybės taryba. Ji teikiama kas dvejus metus poetinės kūrybos šventėje „Poezijos pavasarėlis“, kurią organizuoja Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Premija konkurso būdu skiriama profesionaliam poetui arba suaugusiam literatui mėgėjui už gražiausią eilėraštį vaikams apie Tėvynę, Žemę, Gamtą. Eilėraštis turi būti sukurtas per praėjusius dvejus metus ir publikuotas poezijos rinkiniuose arba periodinėje spaudoje.

Premija įsteigta siekiant įamžinti žymaus vaikų rašytojo A. Matučio atminimą. Premijos tikslas – propaguoti A. Matučio kūrybos tradicijas, skatinti poetus kurti eilėraščius vaikams apie Tėvynę, Žemę, Gamtą, įamžinti žymaus vaikų poeto A. Matučio atminimą.

Premijos laureatais jau yra tapę Vainius Bakas, Jonas Endrijaitis, Vilius Baltrėnas, Violeta Židonytė, Stanislovas Abromavičius ir Petras Panavas.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai