Yoto Carnegie medalio nominantų sąraše – iliustruotoja Inga Dagilė

2024 m. sausio 26 d.
Sausio 13 d. paskelbtas 2024 m. Yoto Carnegie medalio – vieno garbingiausių Jungtinės Karalystės vaikų literatūros apdovanojimo – nominantų ilgasis sąrašas.

Ilgajame nominantų už iliustracijas sąraše – 60 kūrėjų, tarp kurių yra ir Inga Dagilė. Iliustruotoja nominuota už Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Akmenėlis“. Ją į anglų kalbą išvertė Jūra Avižienis, 2023 m. išleido „Thames and Hudson“ pavadinimu „The Pebble“.

Yoto Carnegie medalis yra vienintelis apdovanojimas Jungtinėje Karalystėje, skiriamas išskirtinai už vaikų knygų iliustracijas. Apdovanojimas kasmet teikiamas vaikų knygų iliustruotojui, kurio kūriniai sukuria išskirtinę skaitymo patirtį.

Apdovanojimas įsteigtas 1955 metais. Anksčiau jis buvo žinomas kaip Kate Greenaway – populiarios ir labai įtakingos XIX a. menininkės, žinomos dėl savo puikių vaikų knygų iliustracijų ir dizaino, – medalis.

Yoto Carnegie medalis – seniausias ir reikšmingiausias apdovanojimas Jungtinėje Karalystėje. Medalis teikiamas dviejose kategorijose: vaikų knygų iliustruotojo ir rašytojo.

Medalis už rašymą kasmet teikiamas knygų vaikams ir jaunimui autoriui. Jis įsteigtas 1936 m. Škotijoje gimusio filantropo Andrew Carnegie (1835–1919) atminimui.

Yoto Carnegie apdovanojimai unikalūs tuo, kad juos skiria vaikų bibliotekininkai.

Šių metų nugalėtojai bus paskelbti birželio 20 d. Laureatas gauna aukso medalį ir 5000 Didžiosios Britanijos svarų apdovanojimą.

 

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai