Mirė švedų vaikų rašytojas Ulfas Nilssonas

2021 m. rugsėjo 27 d.
Šių metų rugsėjo 22 dieną mirė švedų vaikų rašytojas Ulfas Nilssonas. Jam buvo 73 metai.

Ulfas Nilssonas gimė 1948 metų rugsėjo 18 dieną Helsingborge, Pietų Švedijoje.

Per beveik 50 metų kūrybinį laikotarpį rašytojas išleido daugiau nei 140 kūrinių – nuo knygų vaikams iki romanų. Jo knygos kupinos humoro, šilumos ir vaizduotės, taip pat sutinkama ironija, nukreipta prieš save patį. Dažna U. Nilssono kūrybos tema – gėrio pergalė prieš blogį, savo kūriniuose jis visuomet yra vaiko, silpnesniojo personažo pusėje. Kita jo kūrybos tema – žinojimas, kaip atpažinti ir suvaldyti savo baimes, apsaugoti kitą, mažesnį už save. U. Nilssonas yra auginęs nemažai gyvūnų – mėgo juos naudoti kaip pagrindinius savo knygų veikėjus, turinčius žmogiškųjų bruožų. Daugelis jo kūrinių tapo operomis, filmais, radijo ir teatro pjesėmis, televizijos scenarijais ir net buvo įamžinti pašto ženkluose.

Lietuvių kalba išleista viena šio autoriaus knyga – „Blogio jėga“ (vertė Elena Kosaitė). Tai neįprasto siužeto struktūros, modernios knygos konstrukcijos kūrinys, skirtas 14–16 metų paaugliams. Joje labai aiškiai suformuluota pagrindinė knygos idėja: blogio jėga yra tylėjimas, neišsisakymas, problemų slapstymas savyje.

Rašytojas taip pat buvo ilgametis Švedijos vaikų knygų akademijos prezidentas.

U. Nilssonas už savo darbus yra pelnęs keletą apdovanojimų, tarp jų – 2006 metų Astridos Lindgren premiją ir 1980-aisiais Nilso Holgerssono plaketę (dekoratyvinę plokštelę su įrašu).

 

Bibliografija lietuvių kalba

  • Blogio jėga: nuotykių projektas / Ulf Nilsson; iš švedų kalbos vertė Elena Kosaitė. – Vilnius: Gimtasis žodis, 2006. – 158 p.

Rekomenduojame paskaityti

 

Mūsų partneriai ir rėmėjai