KNYGOS – TARSI AKYS, IŠMANYMAS – PALAIMA

 

Skaitymui kaip išminties šaltiniui svarbu teikti dаug reikšmės ir pratinti prie jo nuo vaikystės. Remdamiesi savo nuostabia kultūra ir tradicijomis, Tailando vaikai jau nuo senų laikų buvo skatinami semtis žinių iš knygų. Kaupti žinias ir taip statyti proto pamatus, tiek pasaulietinius, tiek religinius, vaikams padeda tėvai – jų pirmieji mokytojai – ir vienuoliai – jų pagrindiniai vedliai.

Sukurti šį paveikslą mane įkvėpė iki mūsų dienų išsilaikiusios senosios Tailando rašto tradicijos, kai po žodinių pasakojimų tarpsnio vaikai mokydavosi skaityti užrašus ant palmių lapų, kurie buvo dedami ant specialių mažų sulankstomų skaitymo staliukų.

Pasakojimai ant palmių lapų atėjo iš budizmo. Tai įvairūs Budos gyvenimo aprašymai ir džatakų perpasakojimai, mokantys dorus sūnus ir dukras tikėjimo, lavinantys vaizduotę ir ugdantys kilnią širdį.

 

2006 m. gruodžio 14 d.

Iš tajų kalbos vertė

Marija Tarasova

 

Tarptautinę vaikų knygos dieną, pasaulyje minimą nuo 1967 m., šiemet remia IBBY Tailando skyrius, kuriam finansinę paramą suteikė Siamo cemento grupės fondas, palaikantis įvairias kultūrines programas, ypač skirtas vaikams ir jaunuoliams. Plakato ir teksto autorius Chakrabhandas Posayakritas (g. 1943 m.) yra garsus Tailando dailininkas.

Žurnalas „Rubinaitis“, 2008 Nr. 1 (45)

 

 

Apžvalgos

TURTINGI MONOPOLIJŲ METAI (2007 m.  vyrų proza vaikams)
ŽAIDŽIAME ŠVIESŲ PASAULĮ (2007 m. moterų proza vaikams)
VAIKŲ POEZIJOS PUSVAIZDIS

Sukaktys

IŠ ESMĖS NAUJAS ŠARLIS PERO (Charles’io Perrault 380-osioms gimimo metinėms)

Mano vaikystės skaitymai

VIENO VIENINTELIO GYVENIMO DALYS

Bibliografija

2007 m. VAIKŲ IR PAAUGLIŲ KNYGOS

Kronika. Informacija. Skelbimai

KRONIKA. INFORMACIJA. SKELBIMAI

Summary

SUMMARY

Mūsų partneriai ir rėmėjai