Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje

 

 

 

Skaitymas yra laisvė. Skaitymas yra įkvėpis.

Skaitymas leidžia pamatyti pasaulį naujomis akimis ir kviečia į kitus pasaulius, kurių nesinorės palikti.

Skaitymas leidžia dvasiai svajoti.

Sakoma, kad knygos – tai draugai visam gyvenimui, ir aš tam pritariu.

Tobula tavo visata auga tik tada, kai skaitai.

Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje, tad ieškok knygų, kurios kalba tavo dvasiai, tavo širdžiai, tavo protui.

Pasakojimai – tai vaistai. Jie gydo. Jie ramina. Jie įkvepia. Jie moko.

Tebūnie palaiminti pasakojimų kūrėjai, jų skaitytojai ir klausytojai.

Tebūnie palaimintos knygos. Jos yra geresnio, šviesesnio pasaulio vaistai.

Mahsi cho. Labai jums ačiū.

 

Kasmet balandžio 2-ąją, minint Hanso Christiano Anderseno gimtadienį, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Jos tikslas – įkvėpti skaitymo meilę ir atkreipti dėmesį į vaikų knygas. Tarptautinė vaikų ir jaunimo knygų taryba (IBBY), tarptautinė ne pelno organizacija, remia šį renginį nuo 1967 m.

IBBY Kanados skyrius džiaugiasi tapęs oficialiu 2022 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju ir gavęs teisę parinkti jos temą bei sukurti plakatą, kuriuo naudosis viso pasaulio IBBY skyriai.

Šių metų kreipimasis į pasaulio skaitytojus, kurį sukūrė garsus tlichų tautybės rašytojas Richardas Van Campas bei su meile iliustravo pripažinta kri ir metisų tautybės dailininkė Julie Flett, puikiai perteikia vaikų knygų galią plėsti akiratį, uždegti vaizduotę ir kloti pamatus tarpusavio supratimui. Laimingos 2022 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos linki IBBY Kanados skyrius!

 

 

 

 

Julie Flett (Džulija Flet) yra kri ir metisų tautybės rašytoja, iliustruotoja ir dailininkė, kurios darbai įvertinti daugybe Kanados apdovanojimų, tarp jų – Generalgubernatoriaus, Vaikų literatūros, Leitenanto gubernatoriaus ir Indėnų bibliotekų asociacijos premijomis. Julie yra parašiusi nemažai knygų, tarp jų – Paukščio giesmę (Birdsong), kuri buvo išrinkta indėnų jaunimo literatūros Garbės knyga ir nominuota Bostono Globe-Horn knygų premijai. Julie kūrybą recenzuoja tokie periodiniai leidiniai kaip New York Times, Globe and Mail ir Publishers Weekly. Dvylika Julie knygų, tarp jų ir Richardo Van Campo Mažasis tu, įeina į Čiabuvių paveikslėlių knygų kolekciją (2019 ir 2021 m. leidimai, kuruojami IBBY Kanados skyriaus), pristatančią geriausias čiabuvių paveikslėlių knygas, išleistas Kanadoje per pastaruosius 35 metus.

 

 

 

Richard Van Camp (Ričardas Van Kampas) yra tlichų (tłįchǫ) tautybės rašytojas iš Fort Smito miesto Šiaurės Vakarų teritorijose. Jis yra 26 knygų, tarp jų ir daugelio leidinių vaikams bei kūdikiams, autorius. 2014 m. Richardas dalyvavo Vaikų literatūros konkurso Neustadto prizui laimėti vertinimo komisijoje. Šio konkurso finalininke tapo Julie Flett. 2015 m. už knygą Mažasis tu (Little You) Richardas apdovanotas Rosso Arnetto vaikų literatūros premija. Jo apysaka Drugelių antklodė (A Blanket of Butterflies) buvo pristatyta Eisnerio premijai. Apsakymų rinkinys Mokasinų skvero gėlynai (Moccasin Square Gardens; „Moccasin Square Garden“ – tai Fort Smito šokių salės pavadinimas. – K. U.) apdovanotas Skaitymo ir raštingumo skatinimo organizacijos (CODE) Burto premija už pirmųjų tautų, inuitų ir metisų vyresniųjų paauglių literatūrą. Tarp IBBY Kanados skyriaus kuruojamos Čiabuvių paveikslėlių knygų kolekcijos pirmųjų leidinių yra ir dvi Richardo knygos: Žmogus vardu Varnas (A Man Called Raven) ir Ką nuostabaus žinai apie arklius? (What is the Most Beautiful Thing You Know About Horses?), abi iliustruotos George’o Littlechildo, taip pat pora knygų kūdikiams: Kūdikio pasveikinimo daina: Lopšinė naujagimiams (Welcome Song for Baby: A Lullaby for Newborns) ir Mažasis tu (Little You), kurias apipavidalino Julie Flett.

Iš anglų kalbos vertė Kęstutis Urba

Žurnalas „Rubinaitis“, 2022 Nr. 1 (101)

 

 

 

 

Sveiki!

„Rubinaitis“ toliau plaukia per vaikų knygų vandenyną

Apžvalgos

Po saule nieko naujo (2021 m. realistinė lietuvių vaikų ir paauglių proza)
Kaip gauti velnių ir kitų padarų* (2021 m. lietuvių autorių pasakos)
Kai morkai negali įsakyti (2021 m. lietuvių vaikų poezija)

Nuotraukos pasakoja

Originali Vytauto Račicko kaukė

Dalijamės patirtimi

Suteikime vaikams laisvę veikti*

Mano vaikystės skaitymai

Skaitantys žmonės gyvena geriau ir laimingiau

Paskaitykim, mama, tėti!

Medis ir lapė
Balutės Eršiulės šuoliukai; Kaip balutė Eršiulė tapo jūra

Retro

„Rašto pratyba“: Adomas Jakštas ir Sofija Romerienė moko rašyti

Bibliografija

Pažinkime ukrainiečių vaikų literatūrą

Reikalavimai mokslo straipsniams

Reikalavimai mokslo straipsniams

Kronika. Informacija. Skelbimai

Kronika. Informacija. Skelbimai

Summary

SUMMARY

Vaikų literatūros rašytojai ir personažai meno kūriniuose

Brolių Grimmų pasaka „Brėmeno muzikantai“

Mūsų partneriai ir rėmėjai